Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenskem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

Neděle, 28. června 2020 10:30

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří. S tím si však nelámali hlavu dva šoféři na Kladensku. Jeden se před jízdou značně posilnil alkoholem a s vědomím, že stejně nemá řidičák, se vydal na cestu. Druhý si před jízdou vzal drogy.

Kladenskem se opět toulali opilý a zfetovaní řidiči (Ilustrační foto: KL)

Všímavý spoluobčan viděl, jak za volant svého plechového miláčka usedá opilý devětatřicetiletý muž a chystá se odjet pryč. Na nic nečekal a provedl oznámení na tísňovou linku. Policisté se okamžitě vydali provést k tomuto případu šetření.

„Oznámené vozidlo bylo po jízdě z obce Hospozín během několika minut nalezeno policejní hlídkou v obci Skůry. Nedaleko odstaveného vozidla se nacházel i podezřelý řidič. Hlídka muže vyzvala k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem 3,42 promile alkoholu v dechu. Podezřelý muž se doznal k jízdě ve vozidle, před kterou požil alkoholické nápoje. Policejním šetřením bylo zjištěno, že muž usedl za volant nejen pod vlivem alkoholu, ale i v zákazu řízení, který má platný do září 2023,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Za tyto skutky hrozí podezřelému řidiči maximální trest odnětí svobody ve výši až dvou let.

Ve Velké Dobré zase prováděla policejní hlídka silniční kontrolu u devatenáctiletého řidiče bavoráku. Něco jim bylo zřejmě podezřelé, proto mladíka vyzvali, aby se podrobil testu na drogy. A světe div se, byl s pozitivním výsledkem.

„Za toto protiprávní jednání je řidič nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jeden rok,“ uvedla mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (mv)