Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně se rozsekal opilý koloběžkář, záchranka ho odvezla do nemocnice

Sobota, 27. června 2020 10:00

Rychlá zdravotnická služba si vyžádala asistenci policejní hlídky u zraněného koloběžkáře. Bylo totiž důvodné podezření, že jeho stroj je motorový a řidič je pod vlivem alkoholu.

V Kladně se rozsekal opilý koloběžkář, záchranka ho odvezla do nemocnice (Ilustrační foto: KL)

K pádu dvaačtyřicetiletého opilého muže z motorové koloběžky došlo v nočních hodinách na křižovatce ulic Americká a Holandská. Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod jejich vlivem je velmi riskantní a nebezpečná. Proto i v tomto případě byli na místo přivoláni policisté.

„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zraněný dvaačtyřicetiletý muž jel na své elektro koloběžce po cyklostezce Americkou ulicí v Kladně, kdy pod vlivem předchozího požití alkoholických nápojů nezvládl řízení a z elektro koloběžky upadl a narazil hlavou o zem, čímž si způsobil zranění. Během jízdy neměl nasazenou ochrannou přilbu. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřená hodnota byla ve výši 1,59 promile alkoholu. Muž se policejní hlídce k požití alkoholických nápojů před jízdou na elektro koloběžce doznal. Poté byl posádkou sanitou z místa nehody převezen k dalšímu ošetření do kladenské nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (red)