ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Hokejbalisté rozstříleli Plzeň a dál můžou pomýšlet na vítězství v poháru!

Sobota, 27. června 2020 14:53

Kladno přijelo ke svému poslednímu zápasu Autosklo H.A.K. Cupu s pořádnou chutí a v Plzni si vystřílelo vysokou výhru 7:2! Stále tak může pomýšlet na celkové vítězství v turnaji, o jehož konečném pořadí rozhodne nedělní zápas mezi Pardubicemi a Kovem Praha. Plzeň zakončí pohár bez bodu na posledním místě.

Hokejbalisté rozstříleli Plzeň a dál můžou pomýšlet na vítězství v poháru! (Ilustrační foto: KL)

Situace před závěrečnými zápasy turnaje byla jasně daná. Kladno potřebovalo vyhrát za tři body a muselo doufat, že Kovo Praha v posledním duelu porazí Pardubice. A první krok se kladenským hokejbalistům podařil na výbornou. „Chtěli jsme jít do zápasu s tím, že je pořád o co hrát. Rozhodne se až zítra, ale pořád hrajeme o první místo,“ vysvětlil trenér Kladna Drahomír Kadlec.

Kladeňáci si šli v Plzni od začátku jasně za svým cílem. Na západ Čech přijeli ve skvělém rozpoložení, což je dovedlo až ke konečnému vítězství 7:2! „Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Kluci hráli s chutí a plnili věci, které jsme si před zápasem řekli,“ pochvaloval si po utkání Kadlec.

Jeho svěřenci vstoupili do zápasu od úvodu velmi dobře a po celou dobu měli vývoj pod kontrolou. Domácí dokázali snížit na 1:2, poté z toho ale hosté udělali jasnou záležitost. Vystříleli si vedení 6:1 a po soupeřově zkorigování určili poslední brankou konečný stav. Prosadili se Špaček, Hnízdil a Soukup a dvakrát mířili přesně Šrámek s Haismanem. Právě poslední zmiňovaný se postavil i k trestnému střílení, které zkušeně proměnil v jeden z gólů. Stylově se tak rozloučil s klubem před svým odchodem do Švýcarska.

Kladeňáci využili turnaj mimo jiné ke zkoušení hráčů, kteří se chtějí prosadit do základní sestavy, a v tomto ohledu splnil účel i zápas proti Plzni. Nastoupili bratři Teinitzerové, Kužel nebo Arlt a všichni se dočkali od kouče chvály. „Všichni v zápase zahráli dobře. Výsledek i předvedená hra z naší strany byla dobrá,“ doplnil kladenský trenér.

Kadlec ocenil i to, že turnaj vůbec proběhl, protože se zároveň konal také Alpa Pohár mužů, který pořádal Českomoravský svaz hokejbalu. V něm zvítězil celek Ústí nad Labem, jenž ve finále porazil Dobřany. „Turnaj splnil přesně ten účel, jaký jsme chtěli. Ukázali se nám hráči a odehráli jsme tři kvalitní zápasy. Dobrá práce se povedla Tomáši Rejtharovi i panu Kadaněmu, že dali dohromady takový turnaj vedle mistrovství republiky od svazu. Tam se hrálo jen 2×12 minut a vzešel z toho údajně nový mistr republiky. Tímto na dálku gratulujeme,“ řekl Kadlec.

Hokejbalisté Kladna tak oficiálně zakončili sezonu, kterou zásadním způsobem ovlivnila pandemie koronaviru. Nyní si hráči užijí zaslouženého odpočinku a posléze opět naskočí do tréninkového procesu. „Kluci teď budou mít tři týdny volno a 26. července se do toho opřeme znovu. Začneme se připravovat na novou sezonu. Chlapci už se těší a my taky,“ prozradil Kadlec.

HBC Plzeň – HBC Kladno 2:7 (1:3, 0:0, 1:4)

Branky: Švarc, Lokajíček – 2x Šrámek, 2x Haisman, Špaček, Hnízdil, Soukup.

Autor: (fa)