Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Policisté na Kladensku zachránili život dalšímu sebevrahovi

Čtvrtek, 25. června 2020 08:00

Aby vyřešil své problémy, chtěl muž na Kladensku skoncovat se svým životem. Svůj záměr oznámil manželce přes sociální síť. Ta okamžitě kontaktovala policisty, kteří sebevraha vypátrali a zachránili mu život.

Policisté na Kladensku zachránili život dalšímu sebevrahovi (Ilustrační foto: KL)

V sobotu po druhé hodině ranní přijali policisté oznámení od ženy o tom, že její manžel ji za pomoci sociální sítě kontaktoval s tím, že končí se životem. Do akce vyslal operační důstojník také unhošťskou hlídku. Za pomoci globálního pozičního systému policisté zjistili, že by se měl sebevrah nacházet u obcí Pavlov, Hostouň a Dolany. Muži zákona se proto okamžitě vydali na místo.

Policejní hlídka začala pátrat po vozidle značky Nissan, ve kterém se měl pohybovat pohřešovaný jedenačtyřicetiletý muž z Prahy. Odstavený automobil nalezli policisté pod přemostěním dálnice D6 u železniční tratě v obci Pavlov.

„Vozidlo bylo v době nálezu nastartované a z výfuku vedla gumová hadice do kabiny automobilu, který měl utěsněná okna lepicí páskou. Vnitřek vozu byl silně zakouřený výfukovými plyny a na první pohled nebyl ve vozidle nikdo vidět. Bližším ohledáním místa policisté zjistili, že se v automobilu nalézá pohřešovaný muž, který je v bezvědomí. Ihned proto bezvládné tělo vytáhli ven, poskytli muži první pomoc a zajistili základní životní funkce. Po příjezdu rychlé záchranné služby byl muž převezen do zdravotnického zařízení,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (mv)