Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Otakar Černý pokřtil svoji novou knihu Sport na Kladně

Čtvrtek, 25. června 2020 07:50

Známý kladenský sportovní novinář Otakar Černý pokřtil v sobotu v kladenské sportovní hale svoji novou publikaci Sport na Kladně. Kmotry knihy byli primátor města Dan Jiránek, diskařka Věra Cechlová–Pospíšilová, manželka legendárního sportovního obojživelníka Miroslava Ryse Dana a bývalý hokejový útočník a současný trenér BK Mladá Boleslav Pavel Patera.

Foto: KL

Kladno je odpradávna významnou líhní sportovních talentů z nejrůznějších odvětví. Právě odtud vzešli úspěšní hokejisté, fotbalisté a další sportovci, kteří dosáhli na světovém poli obrovských úspěchů. A právě to se rozhodl ve své nové publikaci Sport na Kladně shrnout známý sportovní novinář a kladenský patriot Otakar Černý.

Při příležitosti křtu této knihy se v kladenské sportovní hale sešli zástupci města, které vznik knihy podpořilo, i nejrůznější postavy kladenského sportu. Událost si nenechali vedle primátora ujít jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka nebo radní pro rozvoj Lukáš Hanes. Ze sportovních kruhů pak přijali pozvánku například bývalí hokejisté Lubomír Rys, Jan Neliba a Drahomír Kadlec, současný trenér hokejbalistů Kladna. Samotné představení knihy doprovázel program, který výborně doplnil sportovní vyznění akce. Představili se kladenské aerobičky a judisté.

Otakar Černý ve svém novém díle popisuje více než 150 let dlouhou historii kladenského sportu. Představuje jednotlivé kluby, významné osobnosti, úspěchy ale také problémy, kterými si jednotlivá družstva za dlouhá léta prošla. Celkem se dostalo ke slovu 24 sportů! „Kladno a jeho sport je mým životním příběhem, nejen z pohledu novináře. Ze začátku se nápad napsat tuto knihu zdál snadný a nadšeně jsem se do práce vrhnul. V okamžiku, kdy jsem sestavil abecedu, ale bylo jasné, že to nebude sranda. Najezdil jsem stovky kilometrů, prodebatoval hodiny s příjemnými lidmi a potvrdil si, že sport na Kladně je svou historií chloubou našeho města a stojí za to o něm psát,“ prohlásil o své knize sám autor. „Děkuji městu za velkou podporu, bez níž by kniha nevznikla,“ dodal.

I sami zástupci města, kteří vznik této publikace podpořili, mají radost z toho, že někdo zmapoval bohatou sportovní historii Kladna. „Sport byl a je jednou z důležitých součástí života v Kladně a přeji si, aby tomu bylo i nadále. Věřme, že možná teď zde vyrůstá nová sportovní legenda, jakou se stal Jaromír Jágr. Ať se sportu v Kladně daří a knize přeji mnoho úspěchů, mohla by se stát inspirací pro mladé a cenným připomenutím úspěchů historie sportu v Kladně. Otovi Černému, Kladeňákovi tělem i duší, za tuto publikaci ze srdce děkuji,“ uvedl primátor Dan Jiránek.

Kniha Sport na Kladně je v prodeji v Městském informačním centru na pěší zóně, v informačním středisku na kladenské radnici a na pracovišti magistrátu v obchodním centru Oáza.

Autor: (fa) 1. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 2. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 3. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 4. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 5. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 6. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 7. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 8. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 9. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům

 10. foto

  Kanonýři se vrátili ke společným tréninkům. Zapojí se až 220 členů

 11. krimi

  Bitku ve Vodárenské ulici ukončili až přivolaní policisté

 12. foto

  Kladenská nemocnice zakoupila devět nových sanitek

 13. krimi

  Pozor! V Kladně jezdí falešní taxikáři

 14. krimi

  Další řidiči usedli za volant přes zákaz řízení, nyní jim hrozí dva roky vězení

 15. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – hra na housle

 16. info z radnice

  Kladenský magistrát utratí necelý milion za testy pro školáky

 17. krimi

  V Kladně boural řidič, který od nehody utekl. Policie vyhlásila pátrání

 18. zprávy

  Ve Stochově mají novou střechu na školce, opravenou silnici i chodníky

 19. krimi

  Večerní nákup znepříjemnila krádež mobilního telefonu

 20. sport

  SAMK oznámily změny v podmínkách užívání venkovních sportovišť