Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Otakar Černý pokřtil svoji novou knihu Sport na Kladně

Čtvrtek, 25. června 2020 07:50

Známý kladenský sportovní novinář Otakar Černý pokřtil v sobotu v kladenské sportovní hale svoji novou publikaci Sport na Kladně. Kmotry knihy byli primátor města Dan Jiránek, diskařka Věra Cechlová–Pospíšilová, manželka legendárního sportovního obojživelníka Miroslava Ryse Dana a bývalý hokejový útočník a současný trenér BK Mladá Boleslav Pavel Patera.

Foto: KL

Kladno je odpradávna významnou líhní sportovních talentů z nejrůznějších odvětví. Právě odtud vzešli úspěšní hokejisté, fotbalisté a další sportovci, kteří dosáhli na světovém poli obrovských úspěchů. A právě to se rozhodl ve své nové publikaci Sport na Kladně shrnout známý sportovní novinář a kladenský patriot Otakar Černý.

Při příležitosti křtu této knihy se v kladenské sportovní hale sešli zástupci města, které vznik knihy podpořilo, i nejrůznější postavy kladenského sportu. Událost si nenechali vedle primátora ujít jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka nebo radní pro rozvoj Lukáš Hanes. Ze sportovních kruhů pak přijali pozvánku například bývalí hokejisté Lubomír Rys, Jan Neliba a Drahomír Kadlec, současný trenér hokejbalistů Kladna. Samotné představení knihy doprovázel program, který výborně doplnil sportovní vyznění akce. Představili se kladenské aerobičky a judisté.

Otakar Černý ve svém novém díle popisuje více než 150 let dlouhou historii kladenského sportu. Představuje jednotlivé kluby, významné osobnosti, úspěchy ale také problémy, kterými si jednotlivá družstva za dlouhá léta prošla. Celkem se dostalo ke slovu 24 sportů! „Kladno a jeho sport je mým životním příběhem, nejen z pohledu novináře. Ze začátku se nápad napsat tuto knihu zdál snadný a nadšeně jsem se do práce vrhnul. V okamžiku, kdy jsem sestavil abecedu, ale bylo jasné, že to nebude sranda. Najezdil jsem stovky kilometrů, prodebatoval hodiny s příjemnými lidmi a potvrdil si, že sport na Kladně je svou historií chloubou našeho města a stojí za to o něm psát,“ prohlásil o své knize sám autor. „Děkuji městu za velkou podporu, bez níž by kniha nevznikla,“ dodal.

I sami zástupci města, kteří vznik této publikace podpořili, mají radost z toho, že někdo zmapoval bohatou sportovní historii Kladna. „Sport byl a je jednou z důležitých součástí života v Kladně a přeji si, aby tomu bylo i nadále. Věřme, že možná teď zde vyrůstá nová sportovní legenda, jakou se stal Jaromír Jágr. Ať se sportu v Kladně daří a knize přeji mnoho úspěchů, mohla by se stát inspirací pro mladé a cenným připomenutím úspěchů historie sportu v Kladně. Otovi Černému, Kladeňákovi tělem i duší, za tuto publikaci ze srdce děkuji,“ uvedl primátor Dan Jiránek.

Kniha Sport na Kladně je v prodeji v Městském informačním centru na pěší zóně, v informačním středisku na kladenské radnici a na pracovišti magistrátu v obchodním centru Oáza.

Autor: (fa)