Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na Okrsku 4 by lidé chtěli jiné dopravní značení a víc popelnic

Středa, 24. června 2020 07:40

Další ze série Setkání s občany ukázala, že lidem na Okrsku 4 a jeho okolí dělá těžkou hlavu uspořádání dopravního značení, výjezdy z ulic nebo nevyhovující stav některých chodníků. Stěžují si tam i na podzemní kontejnery. Naopak město chválí za dobrou on-line komunikaci při řešení drobných problémů.

Na Okrsku 4 by lidé chtěli jiné dopravní značení a víc popelnic (Foto: KL)

Úterní setkání občanů se zástupci města bylo zaměřené na studii celého Okrsku 4, kterou bude pro město připravovat architektka Magdaléna Myšková Kaščáková. Ta se chtěla od lidí dozvědět, co je v místě jejich bydliště nejvíce trápí. Řeč přišla například na řešení dopravy, napojení na MHD, zeleň, odpadky, parkování a pocit bezpečí v místní části.

„Dnes jsme se snažili získat podněty od lidí, je pravda, že část z nich se překrývá s těmi, které jsme už získali loni v listopadu, ale hlavně jsme chtěli slyšet i pocity občanů, například kde se cítí nebezpečně, co jim tady vyhovuje, co se jim tady líbí a naopak. V září bychom měli mít zpracovaný koncept celé studie, znovu ho představíme veřejnosti, necháme si ho připomínkovat a někdy ke konci roku by vznikla finální podoba,“ uvedla pro Kladenské listy zastupitelka Anna Gamanová.

V Kročehlavech by mělo také vzniknout nové parkoviště. „Vykoupení pozemku u Pařížské ulice od Hřebče se dojednávalo přibližně rok. Tento měsíc ho schválilo zastupitelstvo a v tomto roce připravíme projekt na vybudování parkoviště. V tuto chvíli sice nevíme přesně, kolik parkovacích míst vznikne, ale počítám, že by to mělo být až ke stovce. Realizovat by se měl v příštím roce,“ řekl radní Lukáš Hanes.

Kročehlavští by se mohli dočkat také úpravy stávajícího lesoparku. Ten je sice prozatím v majetku ředitelství lesů, ale rada města už loni odsouhlasila záměr o jeho získání. Primátor Jiránek již zahájil jednání o směně pozemků.

Občané na místě vyplnili dotazníky, kde uvedli, co je v místě jejich bydliště nejvíce trápí. Dotazník můžete vyplnit i vy, a to on-line ZDE:

Na listopadovém setkání lidem chyběla autobusová zastávka, která jim dnes už slouží. Také bylo v lokalitě vysazeno několik stromů. Lidé si dále pochvalovali on-line komunikaci s městem v řešení drobných problémů. „Napsal jsem na město, že nám v ulici bliká lampa. Za několik dní bylo světlo opraveno,“ chválil magistrát jeden z místních obyvatel. Co se však lidem příliš nezamlouvá, je systém podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Stěžují si nejvíce na to, že někteří spoluobčané odpadky nevhazují dovnitř, ale dávají okolo. Požadovali proto přistavení dalších modrých a žlutých popelnic. Jako další věc by lidé na Okrsku 4 přivítali lepší vzhled výměníků Tepa. Ten pomalovaný ze streetartové soutěže se místním líbí.

Autor: (mv)