Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Vědci z Buštěhradu vyvinuli předávací místo energetické infrastruktury

Středa, 24. června 2020 07:00

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov z Buštěhradu vyvinulo a odzkoušelo inteligentní předávací místo energetické infrastruktury schopné detailně analyzovat odběry jednotlivých energií a vody. Zařízení je plně funkční a připraveno na aplikaci i další testy v reálném prostředí.

Vědci z Buštěhradu vyvinuli předávací místo energetické infrastruktury (Foto: KL)

Cílem výzkumného týmu Monitoring a řízení inteligentních budov ČVUT UCEEB bylo vytvořit, naprogramovat a otestovat předávací místo umístěné na hranici předávky mezi rozvody energií a vnitřní infrastrukturou domu či bytu zákazníka. Osazeno bylo dálkově komunikujícími kalorimetry měřícími dodávku tepla a chladu, elektroměry a vodoměrem. Dále bylo vybaveno senzory tlaku, na dálku ovladatelnými solenoidovými ventily a spínacím relé.

„Celá konfigurace umožňuje detailní analýzu odběru jednotlivých energií a vody. Kromě toho je systém schopen detekovat nestandardní stavy či havárie a na nastalé situace rychle reagovat odpojením odběrného místa a varováním provozovatele. Součástí celého projektu proto byly i testy ověřující reakci zařízení na únik média a jeho schopnost kontroly funkčnosti jednotlivých částí,“ uvádějí vědci z Buštěhradu na svých stránkách.

Autor: (red)