ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Na náměstí Starosty Pavla se vrátí farmářské trhy

Středa, 24. června 2020 07:10

Čeští farmáři i řemeslníci se vracejí na náměstí Starosty Pavla v Kladně. Vše odstartuje již tuto sobotu první velký historický řemeslný jarmark. Farmářské trhy se pak od července budou pravidelně konat každou středu.

Na náměstí Starosty Pavla se vrátí farmářské trhy (Foto: MMK)

„Na náměstí Starosty Pavla v Kladně se na konci června uskuteční první velký historický řemeslný jarmark. Ten předznamená návrat pravidelných farmářských trhů, které se budou konat v prostoru před radnicí od července každou středu. Nový organizátor trhů Libor Uhlík se městu zavázal zajistit kvalitní prodejce zboží ryze českých prvovýrobců či pěstitelů. Velké sobotní jarmarky v historickém hávu a s tematickým programem se pak uskuteční několikrát do roka,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo obnovit farmářské trhy na náměstí Starosty Pavla a najít profesionálního pořadatele. Již tuto sobotu se koná první historický řemeslný jarmark, který pravidelné trhy zahájí. Věřím, že si zde Kladeňáci nakoupí kvalitní výrobky i potraviny, a navíc obohatíme městské akce něčím novým,“ uvedl kladenský radní Oldřich Černý.

„Nabídneme výpěstky a výrobky regionálních zemědělců a malovýrobců, ale i z nejbližších regionů. Skladba nabídky stánků se bude měnit dle sezónnosti a poptávky nakupujících. Nebudou chybět stánky se zeleninou a ovocem, s řeznickými dobrotami, sýry, pečivem, kořením ale i s vybranými řemesly. Budeme rádi i za tipy na zajímavé místní malovýrobce, ale přivítáme i minipěstitele, kteří si budou chtít prodat své přebytky ze zahrady a podobně,“ informoval organizátor Libor Uhlík. První pravidelný sezónní kladenský trh pod širým nebem se uskuteční v polovině července, poslední pak v polovině listopadu.

Sérii tradičních trhů spustí už poslední červnovou sobotu větší jarmark v historizujícím pojetí s řemesly a programem. Konat se bude od 8:00 do 17:00 hodin také na náměstí Starosty Pavla. „Vrátíme se do doby 19. století. Veřejnost se může těšit na desítky řemeslníků různých dovedností z Čech a Moravy. K zakoupení budou výrobky z kůže od opasků po brašny, výrobky ze dřeva, umění košíkářů, dráteníků, hrnčířů, zahradníků, květinářů, pekařů, kořenářů, vinařů i výrobců sýrů. O zábavu se postarají kejklíři, harmonikáři, flašinetáři a kramářští písničkáři,“ slibuje Libor Uhlík, který je znám jako pořadatel proslulých Úštěckých jarmarků. „Chybět nebudou různé dětské rukodělné dílničky. Velmi oblíbená je historická střelnice s kušemi a rád zařazuji do programu jízdu na ponících. Každý člověk si najde to, co jej těší a nabídka bude pestrá. Bude to jarmark pro radost a dobrou náladu všech. Vstup je zdarma, tak si jarmark nenechte ujít,“ zve Libor Uhlík.

Další velký historický jarmark se v Kladně uskuteční 29. srpna.

Autor: (red)