Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V neděli ve Sládečkově muzeu končí výstava Klára a tři ilustrátoři

Úterý, 23. června 2020 07:40

Výstava ilustrací ke knihám Kláry Smolíkové začala 12. května a končí tuto neděli. Návštěvníci mají tedy jen do konce týdne možnost, aby ji viděli. Výstava představí dětskou literaturu spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové.

V neděli ve Sládečkově muzeu končí výstava Klára a tři ilustrátoři (Foto: KL)

Autorka úzce spolupracuje s řadou ilustrátorů a dětem předává poučení o historii, nebo vědě a přírodě zábavnou formou. Ve výstavě její tvorbu prezentují ilustrace Luďka Bárty z knížky Vynálezce Alva, kterého můžete znát i jako Večerníček z televizních obrazovek, hádanky ze série knih Tajná dvojka A + B s ilustracemi Viktora Svobody a komiksy z knih ilustrovaných Honzou Smolíkem o tom, jak se staví město, nebo v čem spočívá kouzlo Husova domu.

„K výstavě jsou připravené autorské pracovní listy s řadou zajímavých úkolů. S ohledem na hygienická opatření Covid-19 budou pracovní listy k dispozici na vyžádání na recepci. Prosíme vlastní tužky či pastelky s sebou! Bohužel tyto pomůcky nebudou ve výstavě volně k dispozici. Děkujeme za pochopení a omlouváme se vám za komplikace,“ vzkazují zaměstnanci Sládečkova vlastivědného muzea.

Autor: (red)