Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slánský okruh se letos kvůli koronaviru neuskuteční

Úterý, 23. června 2020 07:50

Tradice závodu sahá až do roku 1952, kdy se absolutním vítězem ve Slaném stal legendární František Šťastný na svém motocyklu Norton. Novodobé setkání nablýskaných veteránů pořádá Klub Historických Vozidel Slaný. XI. Slánský okruh se v červenci ovšem kvůli koronaviru neuskuteční. I tak se ale bude do série započítávat.

Slánský okruh se letos kvůli koronaviru neuskuteční (Ilustrační foto: KL)

„Je nám to velice líto, ale i kdyby nařízení v dalších dnech rozvolnila, nedokážeme v potřebném termínu zajistit nutná povolení a průjezdy trasou, rozmístění dopravních značek a tak dále. Na pořádání akce je potřeba řada povolení od policie, úředníků, včetně hygieniků. Pokud by se podmínky s omezeními měly v průběhu organizace setkání ještě změnit, je to, kromě jiného, velká finanční zátěž s nejistým výsledkem, kterou by Klub historických vozidel Slaný neměl následně jak nahradit. Dotaci na soutěž dostává klub částečně od města a všichni jeho členové se podílejí na organizaci akce dobrovolně,“ vysvětlil ředitel Slánského okruhu Martin Nič.

Organizátoři pro letošní ročník mají již vytvořené plakáty, samolepky i další propagační materiály. Proto se závody budou počítat i přes to, že se nekonají. Členové Klubu Historických Vozidel Slaný však vzkazují, že XII. ročník bude o to zajímavější. První motorista, který napřesrok na slánské náměstí dorazí jako první, obdrží dárek.

Autor: (red)