Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V kladenském Penny vyhrožoval zloděj pracovníkovi ostrahy smrtí

Úterý, 23. června 2020 08:00

Recidivista z Kladna si nakoupil, jak se lidově říká, za pět prstů. Do svého batohu si ukryl krabici čokolád a bez toho, aby se obtěžoval zaplatit, odešel z prodejny pryč. Toho se všiml pracovník ostrahy. Když chtěl zloděje zadržet, začal mu agresor vyhrožovat smrtí.

V kladenském Penny vyhrožoval zloděj pracovníkovi ostrahy smrtí (Ilustrační foto: KL)

Případ se odehrál minulý čtvrtek ve Vítězné ulici před osmou hodinou večerní. Do dveří prodejny Penny marketu vešel šestadvacetiletý recidivista a oči mu jen „jezdily“ po tom, čeho by se zmocnil. Nakonec se rozhodl, že si z obchodu odnese krabici čokolád. Tu si pečlivě ukryl do batohu a pokusil se nenápadně z prodejny vytratit. Ovšem. Jeho činu si všiml pracovník ostrahy. Ten zloděje také vyzval k tomu, aby mu obsah svého zavazadla ukázal. Neuspěl. Zloděj mu začal vyhrožovat, že pokud zavolá policii, zabije ho. Poté i se svojí kořistí odešel.

Policisté případ prošetřují jako přečin vydírání a přečin krádeže a podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři roky.

„Na základě místní znalosti a dalšího operativního šetření se podařilo policistům Obvodního oddělení Kladno-město pachatele vypátrat. Jedná se o šestadvacetiletého recidivistu z Kladna, který byl v minulosti již odsouzen pro majetkovou trestnou činnost,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (mv)