Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muzeum věžáků Kladno nabízí novým zájemcům červencové termíny

Pondělí, 22. června 2020 07:30

Díky rozvolnění vládních opatření je možné už od konce května navštěvovat unikátní a zároveň první muzeum sídlištní architektury v Česku – Muzeum věžáků v Rozdělově. Zpřístupněny jsou červencové termíny a brzy se budete moci objednat i na prohlídku v srpnu.

Muzeum věžáků Kladno nabízí novým zájemcům červencové termíny (Foto: Lucie Cápková)

Muzeum věžáků Kladno nabízí unikátní expozici sídliště Josefa Havlíčka, zaměřenou na kladenské věžáky, urbanismus padesátých let minulého století a život tehdejších obyvatel věžových domů. Návštěvníci si v něm projdou dům doslova od sklepa až po střechu – čeká je návštěva restaurované vstupní haly, moderní expozice v suterénu, krytu civilní obrany, ukázkového bytu a střešní terasy s výhledem. Muzeum se nachází v prvním ze šesti věžových domů, kde stále bydlí několik obyvatel, kteří se tam nastěhovali hned po jejich dokončení.

„Návštěva muzea bude probíhat za zpřísněných hygienických podmínek, skupiny budou prozatím omezeny na devět osob, dodržující bezpečnou vzdálenost v souladu s vládními opatřeními a návštěvníci budou povinni mít po celou dobu roušku. Provozní režim bude průběžně reagovat na aktuální epidemiologickou situaci a vládní opatření,“ upozornil Zdeněk Slepička, tajemník magistrátu.

Rezervační systém pro návštěvníky funguje online ZDE: Vstupenky si můžete zakoupit také v Městském informačním centru na třídě T. G. Masaryka 499. Pro bližší informace si můžete zavolat na telefonní čísla  312 604 543 nebo 312 604 540. 

Více informací se dozvíte ZDE:

Autor: (red)