Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném si zloděj nakradl věci za 150 tisíc

Neděle, 21. června 2020 10:00

Jak nemilé asi bylo překvapení majitele rekonstruovaného domu ve Slaném, kterému se na pozemek vkradl zloděj, a bral, co mu pod ruce přišlo. Dokonce dokázal i vytrhat dvaadvacet kusů zasázených dřevin. Policie nyní hledá svědky.

Ve Slaném si zloděj nakradl věci za 150 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Ke krádeži došlo ve Slaném mezi 14. a 17. červnem. Zloděj tam v Nosačické ulici přelezl dvoumetrový plot a z pozemku u nově rekonstruovaného domu tam sebral, co mohl. „Ztratilo se dvaadvacet kusů zasázených dřevin. Jednalo se například o smrčky, túje a jiné okrasné dřeviny. Dále pachatel po překonání zámku na vratech k tomuto pozemku odcizil zde volně odložené dvě hliníkové podlážky s žebříkem a šestnáctimetrový žebřík z hliníku,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Aby takto tučný lup mohl zloděj odnést, potřeboval k tomu odvoz. Proto na místě činu zřejmě ukradl i přívěsný vozík za auto. Do něj by se ukradené věci jistě vešly. Majitel domu spočítal škodu, která atakovala hranici 150 tisíc korun. Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním a po pachateli pátrají.

„Policie vyzývá občany, kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit poblíž pozemku u rekonstruovaného domu v Nosačické ulici ve Slaném pohyb podezřelé osoby nebo podezřelého vozidla, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svým svědectvím pomohli při dopadení pachatele,“ vzkazuje mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)