Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Poctiví nálezci v Kladně letos odevzdali již 90 předmětů

Neděle, 21. června 2020 09:00

Ne každý má nutkání obohatit se na někom druhém. Kladenští strážníci loni zaznamenali necelé tři stovky případů poctivých nálezců. Letos jich napočítali už devadesát. Naposledy se na ně obrátil řidič autobusu, který ve svém voze našel plnou nákupní tašku i s peněženkou.

Poctiví nálezci v Kladně letos odevzdali již 90 předmětů (Foto: MP Kladno)

Ve čtvrtek 18. června oznámil kladenským strážníkům řidič autobusu městské dopravy, že nalezl pod sedačkou odloženou nákupní tašku i s nákupem a peněženkou. Strážníci od řidiče nález převzali a z dokladů v peněžence zjistili majitele. Jeho ztracené věci mu potom odvezli do místa bydliště.

„Občané města skoro denně odevzdají strážníkům nebo na pracovištích magistrátu různé věci, které někdo ztratil. Během uplynulého roku to bylo více jak dvě stě osmdesát případů. Od začátku letošního roku to je již více než devadesát případů nálezů,“ říká mluvčí městské policie Alena Purkytová.

„Strážníci byli přivoláni například k nálezu osmnácti OSB desek, ležících v komunikaci ve Švermově, několikrát hlídky vyjížděly k bankomatům po celém městě a převzaly zde nalezené peníze nebo platební karty. Někdy se jedná o finanční částky do tisíce korun, ale občas jde i o částky mnohem vyšší. Poslední taková byla ve výši čtyřiceti tisíc korun. Nalezené klíče, mobilní telefony, peněženky se dají počítat na desítky. Čas od času se objeví i kuriozity, jako například gril, radiostanice, želvy a hadi nebo naslouchátko a invalidní vozík,“ vysvětlila Alena Purkytová.

Jeden až tři dny zůstávají nálezy odevzdané na městkou policii na služebně, poté jsou odevzdány na ztráty a nálezy magistrátu města. Tam se také mohou občané obrátit o navrácení jejich věcí.

Autor: (red)