Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kvůli vážné nemoci chtěl mladík skočit ze Sítenského mostu

Pátek, 19. června 2020 15:28

Most v Kladně na Sítné je jako magnet pro lidi, kteří chtějí skokem z něj ukončit svůj život. Ve středu v noci se právě takto rozhodl odejít z tohoto světa opilý mladík. Důvod měl. Lékař mu po delší době léčby opět diagnostikoval vážnou nemoc.

Kvůli vážné nemoci chtěl mladík skočit ze Sítenského mostu (Ilustrační foto)

Včasný a profesionální zákrok složek integrovaného záchranného systému naštěstí mladému muži zachránil ve středu v noci život. Na základě oznámení se na most dostali první policisté. Ti zaparkovali služební automobil opodál a k muži stojícímu za zábradlím mostu se opatrně vydali.

„Tříčlenná policejní hlídka se pomalu přesunula k této osobě a po chvilce jeden z policistů navázal s mužem slovní kontakt. Následně si policista získal u tohoto mladíka důvěru. Při komunikaci se vzájemně představili a dvaadvacetiletý muž z Kladenska se policistovi svěřil s tím, že přelezl zábradlí z důvodů sebepoškození, neboť dnešního dne mu lékař po delší době léčby opět diagnostikoval vážnou nemoc,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Po příjezdu rychlé záchranné služby převzala od policisty komunikaci lékařka. Ta mladého muže dokázala přesvědčit, aby od svého činu upustil. Mladík přelezl zábradlí zpět a přešel do sanitky. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku. Ta byla pozitivní a přístroj naměřil hodnotu 1,6 promile alkoholu v dechu. Policejní hlídky poskytly následně doprovod posádce sanitního vozu při převozu muže.

Autor: (red)