Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Teplárna Kladno

Fotbalisté zakončili sérii přátelských zápasů těsnou porážkou proti béčku Teplic

Sobota, 20. června 2020 14:42

Propršené sobotní dopoledne přineslo konec série přátelských zápasů, které si fotbalové Kladno naplánovalo namísto zrušeného závěru sezony. Kladeňáci na domácí půdě začali aktivně, dobrý start ale neproměnili v branky a sami v závěru první půle třikrát inkasovali. Přestože v posledních minutách závěr zdramatizovali, srovnat už nedokázali a prohráli těsně 2:3. Nyní je čeká zápasové i tréninkové volno.

Hlavně první poločas nabídl pořádně atraktivní fotbal, přestože se hrálo za silného deště. Kladno vstoupilo do zápasu velmi aktivně a od začátku si vytvářelo šance. Zajímavé standardní situace ale skončily střelou do zdi a nepřesnou přihrávkou a o mnoho úspěšnější nebyly ani možnosti, které vyplynuly ze hry. Šnobl hlavičkoval po Noskově centru nad a za hlavu se mohl chytat zejména Tóth. Ten dostal ve 26. minutě míč od Pospíšila na hranici vápna, jenže jeho ránu vyrazil teplický gólman.

A podle klasického rčení „nedáš, dostaneš“ přišel trest na druhé straně. Hosté rozehrávali přímý kop ze střední vzdálenosti a Vokoun špatně vyhodnotil situaci. Proti centru nešel zdaleka tak důrazně, jak by bylo potřeba, míč mu propadl za záda a nakonec proskotačil vápnem až do sítě.

A rázem byly Teplice na koni. Hned v další minutě mohly navýšit a dál přicházela šance za šancí, skóre se ale znovu měnilo až ve 38. minutě. Z levé strany vápna přišla přihrávka do druhé vlny a Vobecký bez váhání prostřelil Vokouna. Hned o dvě minuty později navíc bylo z pohledu hostů ještě veseleji. Tepličtí prošli opět po levé straně a nadvakrát dostali míč do sítě. První rána byla ještě zblokována, pak ale vypálil Kováč a balón se od tyče odrazil do sítě. Málo bylo platné, že domácí brankář si na míč nataženými prsty sáhl.

„Ta desetiminutovka, během které jsme dostali tři góly, nás stála zápas. Může se stát, že prohráváš 0:1, ale potom jsme začali úplně zbytečně dělat věci, které jsme do té doby nikdy nedělali. Zbytečně krátká rozehrávka, sami jsme se utápěli v nepřesnostech a soupeř nás za to potrestal. Do té doby jsme byli lepším mužstvem a měli jsme šance, které jsme bohužel neproměnili,“ komentoval po utkání trenér Kladna Jan Pejša.

Už už to s domácími vypadalo špatně, odpověď ale přišla bleskově ještě před přestávkou. Tóth rozjel akci po středu, předal na pravé křídlo Čížkovi a jeho centr usměrnil do branky šikovně Šnobl.

Ve druhé půli atraktivita zápasu poněkud upadla a k vidění bylo z obou stran daleko více nepřesností, které však paradoxně neústily do větších možností. Kladno více otevřelo hru, delší dobu se ale ke gólové šanci nemohlo dostat. Střídající Dejčmar pálil zajímavě z otočky, mířil ovšem pouze do míst, kde stál teplický brankář. Hosté se naopak snažili těžit z otevřenějšího prostoru, Vokoun ale řešil jejich náběhy velmi dobře.

Až v závěrečné čtvrthodině opět začalo přibývat zajímavých možností. Pospíšil si sbíhal k brance z levé strany už úplně sám, nezvolil však ideální řešení a trefil jen nataženou nohu vyběhnutého brankáře. Až v 84. minutě přišlo z nenápadné akce snížení. Donát ve střední vzdálenosti nic nevymýšlel, poslal míč na bránu a krásně trefenou ranou rozvlnil síť. Vzápětí mohli Kladeňáci srovnat z rohového kopu, z velikého tlaku už se ale neprosadili.

„Ve druhém poločase byly dobré pasáže, chvílemi jsme hráli na veliké riziko,“ vysvětloval kladenský trenér, kterého těšilo zdramatizování závěru. „Moc nechybělo, abychom dorovnali, za to musím kluky pochválit, že dokázali ve vysokém nasazení vydržet až do konce a chtěli s výsledkem něco udělat,“ dodal Pejša.

Kladno tak uzavřelo čtveřici přátelských zápasů, které si naplánovalo po uvolnění opatření proti koronaviru. V přípravných zápasech se předvedli velmi dobře zejména kladenští mladíci, kteří dostali velký prostor. Útočník Matěj Šnobl se střelecky prosadil ve všech zápasech a krásný gól zapsal proti Teplicím také záložník Matěj Donát. „Kluci mají velikou perspektivu a pořád jsou na začátku kariéry v dospělém fotbalu. Je to jenom ku prospěchu, že se prosazují. O Šnoblovi vím už od jeho šestnácti let, že je gólový. Samozřejmě jsem rád, že dává góly, ale čekám od něj ještě daleko víc práce pro mužstvo. Není to jen o gólech, je to o pohybu, o nabízení se, o napadání… Je to začátek a je jen na nich, jak s tím naloží,“ ohodnotil svoje svěřence kladenský trenér.

Fotbalisty nyní čekají dva týdny úplného volna, během něhož nebudou mít zápasy ani tréninky. Následovat bude týden individuální přípravy a 15. července se tým sejde opět pohromadě, aby zahájil přípravu na další sezonu.

SK Kladno – FK Teplice B 2:3 (1:3)

Branky: 41. Šnobl, 84. Donát – 28. Čítek, 38. Vobecký, 40. Kováč.

SK Kladno: Vokoun – Ježdík (59. Janda), Abrham (46. Stříška), Pechr, Nosek (87. Čížek) – Holub (65. Donát), Říha – Čížek (74. Pospíšil), Tóth (74. Šnobl), Pospíšil (46. Dejčmar) – Šnobl (46. J. Růžička).