Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenská továrna LEGO je potřetí nejatraktivnějším zaměstnavatelem

Sobota, 20. června 2020 09:30

Výsledky průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad opět potvrdily, že nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oblasti výroby v České republice je kladenská továrna společnosti LEGO. Úspěch podtrhuje i celkově páté místo napříč všemi kategoriemi.

Kladenská továrna LEGO potřetí v řadě nejatraktivnějším zaměstnavatelem (Foto: Archiv LEGA)

„Je skvělé, že jsme obhájili první místo jako nejatraktivnější zaměstnavatel v segmentu výroby. V posledních několika měsících jsme stejně jako obvykle kladli na první místo bezpečnost a zdraví našich zaměstnanců. Zavedli jsme mnoho nových bezpečnostních opatření s cílem ochránit v tomto náročném období naše zaměstnance, zejména ty ve výrobě,“ komentuje generální ředitelka kladenské továrny Janet Kroes a dodává „Věřím, že toto ocenění povzbudí všechny ty, kteří mají zájem pracovat ve výrobním prostředí, aby se podívali na příležitosti, které nabízíme právě u nás.“

Kladenská továrna je jedním z pěti výrobních závodů společnosti LEGO. Svůj provoz zde zahájila právě před 20 lety. Během té doby se z malé firmy, která měla 75 zaměstnanců, stala jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu, který zaměstnává více než 2 500 lidí. Díky nim odchází z kladenské továrny miliony oblíbených stavebnic, které dělají radost dětem v mnoha koutech světa. Kromě samotného balení stavebnic najdete v kladenské továrně LEGO i tým inovací nebo vývoje a výzkumu pro celou skupinu LEGO, centrum sdílených služeb a v neposlední řadě i produkci ikonických 3D modelů.

Ocenění Randstad Award pro nejatraktivnější zaměstnavatele v České republice se uděluje na základě výsledků největšího celosvětového průzkumu zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research, který globálně probíhá již 20 let. Průzkum zkoumá atraktivitu největších zaměstnavatelů pro potenciální zaměstnance a dále to, co je pro zaměstnance důležité při výběru zaměstnavatele. V České republice se průzkum uskutečnil potřetí, a to na vzorku téměř 5 000 respondentů, kteří hodnotili atraktivitu 150 největších zaměstnavatelů z privátního sektoru.

Autor: Markéta Vaňková