Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Další auto se na Kladensku stalo terčem vandala

Pátek, 19. června 2020 07:30

Ulomená zrcátka i stěrače, zničené světlomety, vybité okno a vulgární nápis na kapotě i dveřích. To je stručný výčet toho, co všechno na svém autě našel po třech hodinách, kdy bylo bez dozoru, majitel mercedesu. Pachatel si s sebou odnesl jako suvenýr i znak vozidla ze zadních dveří. Škoda byla vyčíslena na téměř 40 tisíc a po agresorovi pátrá policie.

Další auto se na Kladensku stalo terčem vandala (Ilustrační foto: KL)

Auto bylo odstaveno v sobotu 13. června u Dlouhých Borovin na křižovatce ulic Pražská a Kladenská nedaleko odbočky na obec Hřebeč. Pachatel během tří hodin v čase od 14 hodin do 17.10 stihl auto značně poznamenat. „Vandal u vozidla odlomil obě zpětná zrcátka, levý přední světlomet, přední i zadní stěrač a poškodil skleněnou výplň levého zadního okna včetně rámu karoserie. Dále na kapotu a dveře vozidla vyryl nevybíravý nápis a obrazce. Ze zadních dveří a kapoty odcizil znak vozidla. V interiéru vozidla byly poškozeny vytržením kryty opěrek mezi sedadly s vestavěným telefonem a panel rádia s CD měničem,“ popisuje, zkázu mluvčí policie Jana Šteinerová. Aby toho nebylo málo, vandal si ze zavazadlového prostoru odnesl dva rybářské pruty, značkovou tašku a obuv s chrániči. Policisté předběžně vyčíslili škodu na částku 38 000 korun.

Pachatel je podezřelý z trestného činu krádeže a pátrá po něm policie. „Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události,  kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se u osobního vozidla Mercedes Benz v Kladně na křižovatce ulic Pražská a Kladenská nedaleko odbočky na  obec Hřebeč.  Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který vozidlo poškodil, sdělte na  nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí Šteinerová.

Autor: (kh)