Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Největšími problémy nových Kročehlav jsou bezdomovci a nepořádek

Čtvrtek, 18. června 2020 07:40

Zástupci města společně s primátorem Danem Jiránkem se ve středu sešli s občany u podjezdu v Kročehlavech. Po prezentaci záměrů, které město připravuje nebo už realizuje, přišla řada na diskuzi. Kročehlavští jako největší problém vnímají nepořádek a přítomnost lidí bez domova.

Foto: KL

Středeční setkání s občany v nových Kročehlavech začalo prezentací projektů města. Zmíněno bylo například parkoviště u kina Hutník, revitalizace Sítenského údolí, okružní křižovatka ulic Milady Horákové – Železničářů, rekonstrukce autobusového nádraží nebo střechy zimního stadionu. Byl představen návrh výstavby bytového souboru v Pražské a Arménské ulici. Lidé se dozvěděli o probíhající rekonstrukci ulic Obránců Míru a Holandské. Zájem byl také o podjezd ve Vodárenské ulici. Ten by měl projít sanací a opravou opěrných stěn. Projekt také počítá se sjednocením vzhledu a rekonstrukce lávky. Zlepšit by se měla i bezpečnost u přechodu pro chodce.

„Přišli jsme prezentovat záměry města, jak v této konkrétní oblasti nových Kročehlav, tak těch, které se jich dotýkají v širších souvislostech. To je aktuálně například projekt nové mateřské školy nebo oprava budov a podobné záležitosti. Hlavně jsme si také přišli vyslechnout připomínky občanů. Jednou z nich byla přítomnost bezdomovců, kteří vysedávají na lavičkách a celý den popíjejí alkohol. Tím ruší lidi v okolí. To budeme řešit schůzkou s představiteli společenství vlastníků, na které se budeme chtít domluvit na podstatné redukci tohoto inventáře města,“ uvedl pro Kladenské listy primátor Dan Jiránek.

Lidé v nových Kročehlavech požadují odstranění některých laviček a venkovních stolků. Stěžují si i na hluk a nepořádek od bezdomovců. Na to chce město reagovat schůzkou s představiteli společenství vlastníků. „V Kročehlavech je obecně velký problém s nepořádkem i bezdomovci. Co se týče odstranění nežádoucích stolků nebo laviček, to jsme schopni řešit prakticky okamžitě. Také doufám, že nová ředitelka městské policie bude těmto problémům věnovat větší pozornost, než jak se to dělo dosud,“ řekla zastupitelka Anna Gamanová.

Příští setkání s občany se bude konat ve středu 23. června. Tématem bude mimo jiné projednání chystané architektonické studie Okrsku 4.

Autor: (kh)