Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladno zpřísnilo pravidla pro získání městského bytu 

Čtvrtek, 18. června 2020 07:30

Město Kladno vlastní aktuálně téměř dva tisíce bytů. Jejich přidělování nájemníkům se řídí schválenými pravidly. Ty teď město zpřísnilo. Nadále však bere ohledy na hendikepované občany, seniory i lidi v krizové životní situaci.

Kladno zpřísnilo pravidla pro získání městského bytu (Ilustrační foto: KL)

Nově schválená pravidla pro hospodaření s byty jsou férovější pro zodpovědné obyvatele města, ale zároveň tvrdší pro ty, kteří je zneužívají. Těch je však naštěstí minimum. Nejčastějšími problémy jsou pozdní platby nájemného, ty jsou mnohdy způsobené tím, že se rodiny dostanou do exekučního řízení. Město však nabízí velmi mírné splátkové kalendáře, aby občanům i v takovém případě pomohlo v bytě zůstat.

„Prioritou nových pravidel je především maximální důraz na spravedlivější systém pro ty, kteří respektují pravidla, platí nájem a o byty se dobře starají. Nově budou zvýhodňovat ty žadatelé o byty, kteří v Kladně dlouhodobě žijí,“ řekl Tomáš Kutil náměstek primátora.

„Naším cílem je, aby nová pravidla byla férová a dostatečně vymahatelná. Nově se posílí vykonavatelnost a ti, kteří nebudou v městských bytech respektovat nájemní podmínky, budou na základě smlouvy v krátkém termínu vystěhováni,“ dodal primátor Dan Jiránek.

Autor: (red)