Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Kladenští policisté se zaměřili na cyklisty

Středa, 17. června 2020 08:00

V úterý odpoledne se v Kladně na Sletišti uskutečnila preventivní akce zaměřená na cyklisty. Policisté kontrolovali, jak vyznavači jedné stopy dodržují například předpisy nebo jak mají vybavená jízdní kola. Odměnou jim za to byly různé preventivní předměty s reflexními prvky.

Kladenští policisté se zaměřili na cyklisty (Foto: KL)

Akce se uskutečnila v prostorách Sportovních areálů města Kladna. Dopravní policisté při ní dohlíželi na cyklisty, jak dodržují předpisy silničního provozu a zda mají správně vybavená jízdní kola pro svoji bezpečnost. „Do této dopravně preventivní akce byl pracovníky týmu silniční bezpečnosti zapojen projekt ‚Na kole jen s přilbou‘. Programem tohoto projektu jsou například informace o správném výběru cyklistické přilby včetně správného nasazení a užívání, viditelnost cyklistů a chodců, reflexní prvky nebo vyzkoušení opilých brýlí,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

V průběhu celé dopravně bezpečnostní akce byly přítomným cyklistům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu poskytovány informace zaměřené na dopravu. Za své znalosti a správné vybavení jízdních kol byli účastníci odměněni i různými preventivními předměty s reflexními prvky.


Autor: (red)