Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Opilý muž bez řidičáku zbořil dodávku na dálnici u Slaného

Středa, 17. června 2020 07:20

K dopravní nehodě dvou dodávkových vozidel došlo v úseku dálnice D7 nedaleko Knovíze. Opilý šofér Fordu Tranzit tam nezvládl ve svém stavu řízení a naboural do Volkswagenu Crafter.

Opilý muž bez řidičáku zbořil dodávku na dálnici u Slaného (Foto: PČR)

Po střetu skončila obě vozidla za krajnicí pozemní komunikace. Sedmatřicetiletý řidič dodávkového vozidla Ford Tranzit, jedoucí ve směru jízdy z Prahy do Slaného, nezvládl řízení a narazil do vozidla Volkswagenu Crafter. „Policisté vyzvali oba řidiče k dechovým zkouškám. U řidiče vozidla Ford Tranzit byla dechová zkouška pozitivní a naměřená hodnota byla 2,61 promile alkoholu v dechu. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že řidič nevlastní řidičské oprávnění. Tento řidič byl při dopravní nehodě zraněn a převezen do slánské nemocnice k ošetření,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

V současné době je šofér tranzitu podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši tří let. Druhý řidič taktéž ve věku sedmatřicet let neutrpěl žádné zranění a v jeho případě byla dechová zkouška negativní.

Autor: (red)