Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Z trezoru v rodinném domě na Unhošťsku zmizelo 150 tisíc

Středa, 17. června 2020 07:40

Policisté od soboty 13. června pátrají po pachateli, který se vloupal do rodinného domu v Poteplí na Unhošťsku. Násilím se mu podařilo dostat se do přenosného trezoru, odkud si odnesl hotovost v českých bankovkách i cizí měně. Odcizená částka přesahuje 150 000 korun.

Z trezoru v rodinném domě na Unhošťsku zmizelo 150 tisíc (Ilustrační foto: Michal Moravec)

Ke vloupání do rodinného domu v Poteplí na Unhošťsku došlo v čase od 12 hodin ve čtvrtek 11. června do osmé hodiny večerní následujícího dne. Zloději se násilím podařilo vniknout do nemovitosti, kde objevil přenosný trezor. I tuto překážku zdolal a z násilně otevřené bezpečnostní schránky si odnesl hotovost v českých i cizích bankovkách v celkové výši 154 000 korun. Škoda poškozením pak byla vyčíslena na čtyři tisícovky.

Po pachateli teď pátrají policisté a s výzvou se obrací také na veřejnost: „Policie vyzývá občany, kteří v tomto inkriminovaném čase mohli spatřit v obci Poteplí podezřelou osobu, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatele,“ vzkazuje policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)