Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci mají novou ředitelku, je jí Monika Horová

Úterý, 16. června 2020 06:50

Zastupitelstvo města Kladna na svém pondělním zasedání rozhodlo o jmenování nové ředitelky kladenských strážníků. Tou se stala Monika Horová, která bude historicky první ženou ve vedení městské policie. Do funkce nastoupí již dnes.

Kladenští strážníci mají novou ředitelku, Moniku Horovou (Foto: KL)

Monika Horová má bohaté zkušenosti v bezpečnostní oblasti. Mimo jiné pracovala 17 let u Policie České republiky, u Vězeňské služby nebo v Národním bezpečnostním úřadě. Ke kladenským strážníkům nastoupila loni v září.

„Vážím si důvěry vedení města. Mou hlavní prioritou bude především zefektivnění práce Městské policie Kladno. Zásadní otázkou je personální obsazení městské policie, již teď se nám podařilo přijmout tři nové zaměstnance a věřím, že se podaří obsadit i další volná místa strážníků. Ve spolupráci s Policií České republiky chceme hlavně dlouhodobě zajišťovat bezpečnost obyvatel ve městě a zlepšit řešení dopravních a parkovacích otázek v Kladně,“ řekla Monika Horová.

„Personální změny nechystám. V rozpočtu bylo počítáno s nákupem jednoho nového vozidla pro strážníky, které se již podařilo pořídit. Pokud to rozpočet dovolí, chtěla bych se zasadit o nákup ještě jednoho. Opatření kolem Covidu-19 nás omezilo, takže jsme do konce června byli nuceni zrušit veškeré akce pro děti a seniory. Od září chceme ale opět uskutečnit soutěž O pohár ředitele městské policie a Desetiboj seniorů,“ uvedla pro Kladenské listy ředitelka Horová.  

Jako velkou příležitost vidí první ženu na místě ředitelky městské policie v její historii i primátor Dan Jiránek, zároveň ale dodává: „Paní Horová je hlavně velký profesionál a prošla praxí v několika bezpečnostních složkách. Přeji jí hodně úspěchů a těším se na spolupráci.“

„Očekávám, že pod jejím vedením bude městská policie nadále plnit své úkoly ve městě a očekávám samozřejmě i zlepšení aktivit strážníků v přístupu k problematickým tématům města, tedy parkování, pořádek a bezpečnost i otevřenější a efektivnější komunikaci s občany,“ sdělil Petr Hašek, radní a člen zastupitelstva města pověřený řízením městské policie.

Autor: (red)