Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Řidič z Kladna měl v autě skoro jeden kilogram marihuany

Úterý, 16. června 2020 07:00

Podezření z trestného činu přechovávání omamné psychotropní látky a jedu teď čelí jednatřicetiletý muž z Kladna, kterého v neděli zastavili ke kontrole unhošťští policisté. V jeho autě totiž nalezli téměř jeden kilogram marihuany a s ní i potřeby k její distribuci.

Muže při běžné silniční kontrole prozradil silný zápach marihuany. Policisté ho proto podrobili orientačnímu testu na drogy, který však vyšel s negativním výsledkem. Nicméně vzhledem k podezření z přítomnosti této omamné látky, musel jednatřicetiletý Kladeňák zpřístupnit policistům zadní prostor svého auta. „Poté policisté nalezli pod sedadly vozidla krabičku s neznámou rostlinou látkou a dále vakuované igelitové sáčky s obsahem neznámé rostlinné látky. Podezřelý muž následně doznal, že se jedná o marihuanu o hmotnosti necelého jednoho kilogramu,“ vysvětluje policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Muž potom policistům předložil také svůj batoh, ve kterém měl větší množství bankovek v celkové výši 8500 korun a také malou digitální váhu.

Případem se nyní zabývají kladenští kriminalisté a muž je podezřelý z trestného činu přechovávání omamné psychotropní látky a jedu, za který mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Autor: (kh)