Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté si posvítili na opilé a zdrogované řidiče

Pondělí, 15. června 2020 07:30

Alkohol ani drogy za volant nepatří. S tím si ovšem vrásky nedělali tři šoféři, které kontrolovali minulý čtvrtek kladenští policisté. Dva z nich řídili s pěknou hladinkou, jeden se před jízdou posilnil pervitinem.

Kladenští policisté si posvítili na opilé a zdrogované řidiče (Ilustrační foto: KL)

„Prvního muže zastavili kročehlavští policisté minulý čtvrtek před třetí hodinou odpolední v Kladně, ve Vrchlického ulici. Čtyřiatřicetiletý cizinec trvale žijící v Čechách byl kontrolován ve vozidle Renault Twingo a policisté provedenou dechovou zkouškou zjistili, že muž před jízdou požil alkoholické nápoje. Nadýchal 0,80 a 0,75 promile. Dále policejní hlídka zjistila, že řídil i přes skutečnost, že není držitelem řidičského oprávnění,“ řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Druhý hříšník byl devětadvacetiletý Kladeňák, kterého kontrolovali policisté také minulý čtvrtek v ulici Wednesbury po deváté hodině večerní. Tento muž usedl za volant osobního vozidla Seat Toledo i přesto, že byl pod vlivem alkoholu. Na místě provedená dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 0,44 a 0,43 promile,“ uvedla k druhému případu mluvčí Nováková.

„Poslední kontrolovaný s pozitivními výsledky v tento den byl sedmatřicetiletý muž z Kladna. Toho se policisté rozhodli zkontrolovat ve čtvrt na dvanáct v noci v ulici Vodárenská, když řídil osobní automobil Lexus. Nejprve provedená lustrace odhalila, že má muž vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a následně poté, co se podrobil orientačnímu vyšetření na přítomnost návykových látek v těle, policisté zjistili, že je pozitivní na látky THC, Amphetamin Metamphetamin,“ uzavřela Michaela Nováková.

Autor: (red)