Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Na Sletišti se konaly cyklistické závody dětí

Pondělí, 15. června 2020 07:50

Již třetí ročník FM Cyklocup závodů hostilo kladenské Sletiště o uplynulém víkendu. Pořadatelem byla Velo Akademie a svůj úkol zvládla na jedničku. Na start se přihlásilo rekordních 200 účastníků.

Na Sletišti se konaly cyklistické závody dětí (Foto: Bedřich Chaloupka)

„Poprvé jsme měli elektronickou časomíru, která celou akci posunula úplně někam jinam. Takže rodičům odcházela ihned po dojetí jezdce cílem sms s časem a pořadím v cíli i pořadím v kategorii, takže to bylo bez jediné reklamace,“ uvedl pro Kladenské listy ředitel závodu a trenér Velo Akademie Martin Raufer.

Program narušila bouře a krupobití zrovna v průběhu prvního vyhlašování vítězů uprostřed programu, takže se všichni museli schovat a program pokračoval s půlhodinovým zpožděním. Z tohoto důvodu byly zrušeny doplňkové závody rodinných štafet, které měly být až na konci.

Déšť prověřil, jak zabezpečení závodu, elektroniku i samotné startující, na trati se udělaly hluboké louže, takže byl zážitek z absolvování umocněn tím, že všichni překonali tak trochu sami sebe, i ti vzadu dojížděli spokojení a pyšní.

„Areál a rovinatá trať neumožňují pořádat závody pro starší kategorie, proto končíme kategorií do 12 let. Věříme ale, že ve skanzenu Mayrau vybudujeme plnohodnotné tratě pro závody ještě většího rozsahu a všech věkových kategorií,“ říká Martin Raufer.

Ceny předávali Martin Draxler, radní Středočeského kraje pro sport, zastupitelka města Kladna Anna Gamanová a náměstek primátora Tomáš Kutil. Za Sportovní areály města Kladna předal ceny jejich ředitel František Bureš.

„Jsme nadšeni z celkové atmosféry závodu i z hodnocení našimi účastníky. Prudká bouře s kroupami nás maximálně prověřila, ale pár minut po jejím skončení jsme byli schopni vše zprovoznit a pokračovat v programu, skluz jsme nabrali jen půl hodiny. A děti byly naprosto úžasné, jak se praly s podmínkami, jak se popraly s tratí i s počasím. Tohle nás nabíjí, pro tyto emoce to všechno děláme. Pořádání závodů, provoz cyklistického oddílu i případné budování tréninkového zázemí a tratí, které nás, doufám, v budoucnu čeká. Říkal jsem dětem, že všichni ti, kdo přijeli ve středu na trénink i za deště jsou skvěle připraveni a nic je nemůže zaskočit, a tak to také bylo. Také výsledky s řadou dresů Velo Akademie na stupních vítězů dokazují, že má naše práce smysl a že se děti na trénincích rychle zlepšují. Těší nás také zájem města i Středočeského kraje o cyklistiku a jejich podpora, byli jsme rádi, že se zástupci těchto institucí chopili předávání cen i za slova chvály, která na závěr pronesli,“ vysvětlil ředitel závodu a trenér Martin Raufer.

Výsledkovou listinu najdete ZDE:


Autor: (red)