Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V kladenské nemocnici zazněl děkovný koncert policejního orchestru

Neděle, 14. června 2020 10:00

Areál Oblastní nemocnice Kladno rozezněly ve čtvrtek 11. června slavné české pochody i populární melodie. S děkovným koncertem tam vystoupil v půlhodinovém programu přední policejní orchestr Hudba Hradní stráže a Policie České republiky.

V kladenské nemocnici zazněl děkovný koncert policejního orchestru (Foto: Hana Plačková)

Přední policejní orchestr tímto hudebním gestem poděkoval za odvedenou práci nejen svým kolegům, ale také lékařům, záchranářům, hasičům i všem ostatním, kteří se podíleli a stále podílejí na zvládání pandemie koronaviru. Počasí akci přálo a půlhodinové vystoupení pod širým nebem odměnilo početné publikum velkým potleskem.

Mottem akce, se kterou orchestr objíždí celou Českou republiku, je: „Přivezeme Vám hudbu a dobrou náladu, odvezeme si Váš potlesk.“

Přední policejní orchestr vznikl v roce 1945. Od roku 1953 byl jmenován Ústřední hudbou Ministerstva vnitra a název Hudba Hradní stráže a Policie ČR, který plně vyjadřuje široký funkční záběr tohoto Orchestru, vznikl po roce 1990 a Hudba jej užívá dodnes.

Mezi prvořadé povinnosti orchestru patří zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě. Hudebně doprovází především průběh státních návštěv prezidentů a čelních představitelů zemí pozvaných prezidentem republiky, a také se účastní spolu s čestnou jednotkou Hradní stráže nástupních audiencí velvyslanců. Účastní se rovněž řady protokolárních i pietních aktů na zámku v Lánech.

V kladenské nemocnici zazněl děkovný koncert policejního orchestru (Foto: Hana Plačková)

Autor: (red)