Hokejbalisté v poháru poprvé zvítězili, těsnou výhru nad Kovem vystřelil Špaček

Sobota, 13. června 2020 15:49

Druhou nesmírně vyrovnanou bitvu za sebou mají v rámci přípravného Autosklo H.A.K. Cupu kladenští hokejbalisté. Na domácí půdě bojovali s Kovem Praha o možnost zabojovat o vítězství na turnaji a svůj úkol zvládli! Nepříznivý vývoj otočili a zapsali vítězství 4:3.

Kladno přitom nezačalo vůbec dobře a úvod zápasu nezvládlo. Kovo, které bylo nabuzené úvodní výhrou 1:0 nad Plzní, odstartovalo na Kladně velmi dobře a gólem hned z první přesilovky šlo do vedení. Jirotku propálil ranou od modré veterán Nýdl. Zakrátko se navíc prosadil i hostující Kupf a Kladeňáci rázem museli smazat dvoubrankovou ztrátu.

Postupně však přišlo zlepšení, které vygradovalo v přesilové hře. V závěru třetiny ji využil Pliml a do kabin se šlo s jednobrankovým rozdílem. A gól do šatny přidal domácím pořádnou dávku energie do žil. Ve druhé části Kladno kousalo a šancemi si říkalo o góly. Úspěšný však byl pouze Hnízdil, který se prodral na střed a srovnal stav utkání.

A zatímco další kladenské šance se neujaly, v poslední minutě druhého dějství opět udeřili hosté. Nepříliš zajímavou akci proměnil ve třetí branku svého mužstva Šimon.

Kladno však mělo stále celých patnáct minut na obrat. Už v úvodu třetí třetiny srovnal Pražák a tři minuty před závěrečnou sirénou pak soupeře definitivně zlomil kapitán Špaček. Hosté se pokusili srovnat při přesilové hře, kterou navíc vylepšili odvoláním gólmana, jejich důraz ale vedl jen k hromadné potyčce.

Po skončení zápasu si při závěrečném ceremoniálu ještě vzal slovo střelec rozhodující branky, který za celý tým poděkoval fanouškům. „Mrzí nás, jak to celé dopadlo, něco nás přibrzdilo, ale slibuju, že příští rok už nás nezastaví nic,“ vyhlásil sebevědomě kapitán Špaček.

Kladeňáci tak mají před posledními duely Autosklo H.A.K. Cupu na svém kontě čtyři body a v posledním kole zavítají do Plzně (sobota 27. června od 11:00), kde se budou moci poprat o prvenství v turnaji.

HBC Kladno – Kovo Praha 4:3 (1:2, 1:1, 2:0).

Branky: Pliml, Hnízdil, Pražák, Špaček – Nýdl, Kupf, Šimon.

Autor: (fa)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol