Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Ve starých Kročehlavech lidé stojí nejvíce o nové chodníky

Čtvrtek, 11. června 2020 08:00

Na zahrádce restaurace U Koně v Kročehlavech se ve středu v podvečer uskutečnilo další setkání zástupců vedení města s jeho občany. Na programu bylo tentokrát sídliště Štěpánka, Sítná a staré Kročehlavy. I přes nepřízeň počasí se středečního setkání zúčastnila více než dvacítka kladenských obyvatel, kterým není lhostejné, co se v jejich městě děje.

Foto: KL

Druhého „pokoronavirového“ setkání s občany se za vedení města Kladna zúčastnili primátor Dan Jiránek, radní pro rozvoj Lukáš Hanes, architekta Anna Gamanová i náměstek Tomáš Kutil. Úvodního slova se ujal radní Hanes, který nejdříve připomněl ty projekty, které se ve starých Kročehlavech podařilo zrealizovat, například oprava ulice Milady Horákové, a následně ty, které jsou aktuálně řešeny, jako je proměna křižovatky v ulici Na Kovárně v kruhový objezd.  

Velký prostor byl věnován plánovaným projektům, a to zejména opravě střechy zimního stadionu, novému Sítenskému mostu a propojení Panské louky se Sítenským údolím. Byly však zmíněny i projekty ne tolik náročné na financování, jako například plány vysadit stromy a revitalizovat zeleň v kročehlavských sídlištích, anebo možné vybudování nového dětského hřiště poblíž Panské louky.

„Lidi samozřejmě hodně zajímá, kdy dojde k rekonstrukci Sítenského mostu. V tuto chvíli ještě nemáme hotovou studii, ale už teď víme, že za tři až čtyři roky by měl být most hotový. Architekt Pleskot aktuálně zhotovuje návrh, jak by měl vypadat,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes. Ten zároveň zodpověděl i jeden z dotazů občanů, který se týkal lokality poblíž ulice Prokopa Holého: „Vzhledem k drastickým škrtům v souvislosti s pandemií aktuálně určitě nemáme na to, abychom revitalizovali  celou tuto oblast, ale minimálně s tím chceme začít a v etapách pokračovat dál, aby se to uvedlo do normálního stavu. Část ulice Prokopa Holého v investičním plánu zůstává.“

V podobném duchu se ke vznesenému dotazu vyjádřila i zastupitelka Anna Gamanová: „Lidé se dnes tradičně nejvíce zajímali o opravy chodníků, zejména ve spodních částech Kročehlav. My se dlouhodobě snažíme investovat prostředky rovnoměrně a v žádném případě se nechceme žádné lokalitě vyhýbat.“

Vzhledem k pandemii koronaviru město Kladno muselo zásadně zúžit rozpočet na plánované projekty. Primátor Dan Jiránek na místě občanům potvrdil, že město aktuálně musí snížit investiční akce o 150 milionů korun.

„Projekty, které jsou už začaty, se snažíme nějakým způsobem dokončit tak, aby alespoň byly připraveny na dobu, kdy město bude mít už trochu volnější ruce. Rozhodně si myslím, že jsme za jedno v tom, že není žádoucí projektovou přípravu jakkoliv omezovat. Přednostně teď půjdou do realizace stavby, které jsou připravené. Tam, kde projekty dokončíme, ale nebudeme mít prostředky, budeme muset počkat, až to bude možné,“ popsala nelehkou finanční situaci Anna Gamanová.

Další setkání zástupců města s občany se uskuteční příští středu 17. června od 17:30 v Anglické ulici. Přijďte diskutovat o opravě podjezdu nebo o tom, co bude v Pražské ulici místo sportovní haly.

Autor: (kh) 1. krimi

  Anonym nahlásil bombu v budově kladenského soudu

 2. zprávy

  Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci

 3. krimi

  V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka

 4. video

  Kladenská škole E. Beneše se přidala k výzvě Jerusalema Challenge

 5. zprávy

  Řidiči pozor! Ve středu jezděte s lehkou nohou. Policie bude měřit na 800 místech

 6. zprávy

  V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín

 7. zprávy

  Slánští zastupitelé rozhodli o budoucnosti městské plovárny

 8. krimi

  V Kladně si ke svému lupu vyhlédl zloděj stánek s občerstvením

 9. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – Žesťové nástroje

 10. krimi

  Krkavčí otec zapomněl, že má děti. Na alimentech dluží 69 tisíc

 11. zprávy

  Od června se v Kladně mění provozní doba na poštách

 12. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 13. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 14. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 15. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 16. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 17. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 18. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 19. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 20. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům