Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně si lidé stěžují na odpadky, ke kontejnerům je však dávají oni

Čtvrtek, 11. června 2020 07:10

Znovu se množí stížnosti občanů na odpad odložený mimo kontejnery. A právě sami lidé k nim například vyhazují starý nábytek, koberce nebo pneumatiky místo toho, aby nepotřebné věci odvezli do sběrného dvora.

V Kladně si lidé stěžují na odpadky, ke kontejnerům je však dávají oni (Foto: MP Kladno)

Město Kladno, a tím také strážníky městské policie neustále trápí stížnosti občanů na nepořádek kolem kontejnerů na odpad. Někteří obyvatelé města totiž stále nechápou, že odpad patří právě do kontejnerů a ten větší, jako třeba starý nábytek, koberce, elektrospotřebiče, pneumatiky a podobně, pak do sběrného dvora.

„Zde každý obyvatel města s trvalým bydlištěm v Kladně může ročně bezplatně odevzdat až tři sta kilogramů velkoobjemového odpadu. Další možností je pak objednat si odvoz starého nábytku a podobně přímo u firmy AVE na telefonním čísle 601 027 409. Tato služba je zpoplatněna. Objednavatel uhradí cenu přistavení, naložení a složení odpadu. Magistrát pak pravidelně přistavuje bikramové vany přímo do ulic města. K odložení nebezpečného odpadu a elektroodpadu pak slouží mobilní sběrné dvory. Informace o možnosti odložit odpad mohou občané získat na internetových stránkách města nebo v měsíčníku Kladno,“ říká mluvčí městské policie Alena Purkytová.

„Nedovolené odkládání odpadu mohou strážníci vyřešit v příkazním řízení přímo na místě, a to pokutou až do výše deseti tisíc korun. V případě správního řízení pak viníkovi hrozí pokuta až do výše jednoho sta tisíce korun,“ dodala mluvčí Purkytová.

Autor: (red)