Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

UCEEB u Buštěhradu vyvíjí flexibilní stavební systém

Pátek, 12. června 2020 07:30

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT vyvíjí ve spolupráci se společnostmi RD Rýmařov a ŽPSV prefabrikovaný konstrukční systém pro výstavbu bytových domů nové generace. V rámci projektu právě vzniká experimentální objekt TiCo, na němž proběhnou zkoušky v reálném měřítku.

UCEEB u Buštěhradu vyvíjí flexibilní stavební systém (Foto: Archiv UCEEB)

Hlavním cílem ČVUT UCEEB je vytvořit flexibilní stavební systém pro výstavbu energeticky efektivních bytových domů. Ten bude synergicky využívat výhod lehkých nenosných konstrukcí na bázi dřeva a subtilních nosných konstrukcí na bázi vysokohodnotného betonu. Pokročilé výrobní technologie umožní maximální využití přesné prefabrikace.

Nosný konstrukční systém z vysokohodnotného betonu se bude vyznačovat vysokou únosností, dlouhou životností, požární odolností, výhodnými akustickými a tepelně akumulačními vlastnostmi. Konstrukce na bázi dřeva zajistí nízkou uhlíkovou stopu výroby, nižší hmotnost a vynikající tepelně-izolační vlastnosti obálky budovy. 

„V rámci našeho centra právě probíhá výstavba experimentálního objektu TiCo, který bude dvoupodlažní se třemi funkčními jednotkami. Otestujeme v něm například koordinaci a nároky na přesnost při skloubení dvou rozdílných prefabrikovaných systémů (dřevo a beton), prefabrikované koupelny a jádra z dřevěné konstrukce, akustické parametry konstrukcí nebo napojování fasádních panelů a jejich různá vzhledová provedení,“ uvádí na svých stránkách UCEEB.

Projekt Flexibilní stavební systém na bázi dřeva a vysokohodnotného betonu pro energeticky efektivní bytové domy je podporován z programu MPO Trio.

Autor: (red)