Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Malí cyklisté šlápnou v sobotu na Sletišti do pedálů

Čtvrtek, 11. června 2020 07:00

V sobotu 13. června se na Sletišti od 13 hodin uskuteční již třetí ročník cyklozávodů dětí do 12 let. Své ratolesti můžete přihlásit i na místě, a to půl hodiny před startem.

Malí cyklisté šlápnou v sobotu na Sletišti do pedálů (Foto: Archiv Velo Akademie Kladno)

V sobotu se už potřetí sjedou na kladenském Sletišti děti k dětským cyklozávodům FM Cyklocup. Prostor startu a cíle i registrace budou na rohu dráhy pro in-line a trasa okruhu povede dál směrem k jízdárně. Nejmenší děti na odrážedlech absolvují jen cílovou rovinku po asfaltu, děti na maličkých kolech objedou lanový park a pro ostatní je připraven rovinatý a pro všechny technicky zvládnutelný okruh v lesíku poblíž in-line dráhy, která bude po celý den uzavřena. Technickou náročnost jezdcům přichystají jen zatáčky mezi stromy a sem tam nějaký ten kořen.

Závodů se mohou zúčastnit děti ve věku od tří do 12 let. Všichni účastníci budou rozděleni do svých věkových kategorií. Nejmladší se vydají na trať ve 13.00 hodin. Atraktivní je štafetový závod rodinných týmů „dospělák + dítě“, přičemž pořadatel by rád přilákal na start i maminky a další ženy z rodin a vypsal speciální kategorii „maminka a dítě“. Každý ze štafety pojede jen jeden okruh, v samostatných závodech počet okruhů odpovídá věku startujících.

Online registrace již byla uzavřena, ale stále je možné se ke startu přihlásit přímo na místě v kanceláři závodu, nejpozději však půl hodiny před startem kategorie. V 15 hodin budou na podiu vyhlášeny výsledky měsíční akce Do práce na kole.

Pořadatelem je kladenská Velo Akademie, která na Sletišti postaví i dovednostní okruh s překážkami a případné zájemce o pravidelné cvičení pozve ke společným tréninkům. Všichni trenéři Velo Akademie budou na místě k dispozici.

Autor: Martin Raufer