Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Při Noci kostelů se jich na Kladensku otevře více než 20

Středa, 10. června 2020 08:10

Noc kostelů je akce, jejímž cílem je každoročně přiblížit veřejnosti křesťanství. Ve večerních a nočních hodinách se zpřístupní stovky kostelů a díky tomu mají návštěvníci možnost nahlédnout i do takových míst, kam se při běžné návštěvě kostela nedostanou. Na Kladensku se zapojilo více než 20 kostelů.

Na Kladensku se veřejnosti otevře více než 20 kostelů (Ilustrační foto: nockostelu.cz)

První ročník Noci kostelů se konal v roce 2009 a zapojilo se do něj 25 kostelů. Letos se jich veřejnosti zpřístupní více než 1000. V kladenském okresu můžete v rámci této události navštívit v různých obcích a městech 22 kostelů, přičemž sedm z nich je přímo v Kladně.

V každém kostele čeká návštěvníky jiný program, můžete se těšit na koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení. Budete mít možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, zkusit si zahrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii nebo třeba jen vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů. Letošní ročník Noci kostelů je rozšířen také o multimediální prostředky, internetovou síť a speciální pořad v televizi.

Původní termín konání události byl stanoven na 5. června, ale vzhledem k mimořádným opatřením se musel o týden posunout. Kostely se tak veřejnosti otevřou v pátek 12. června. Kompletní seznam všech míst, která můžete na Kladensku, ale i po celé republice, navštívit, najdete ZDE.

Autor: (kh)