Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Zooparku Zájezd se můžete o víkendech těšit na komentovaná krmení

Úterý, 9. června 2020 08:10

Oblíbený Zoopark Zájezd reaguje na velký zájem ze strany svých návštěvníků o komentované krmení zvířat. Zavádí tak nově toto zatraktivnění programu na každý víkend v rámci návštěvnické sezony. 

V Zooparku Zájezd se můžete o víkendech těšit na komentovaná krmení (Foto: KL)

Pokud jste měli zájem podívat se na komentované krmení svých oblíbených zvířat v Zooparku Zájezd, donedávna jste si museli počkat na nějakou větší kulturní událost. To už teď však neplatí, v této malé rodinné zoo na Kladensku nově zavedli pravidelná komentovaná krmení, a to během všech víkendů v návštěvnické sezoně. 

„Vyšli jsme tak vstříc našim návštěvníkům, kteří se na komentovaná krmení často ptali. Věřím, že budou spokojeni a odnesou si i nějaké poučení z přednášek našich kvalifikovaných ošetřovatelů,“ říká Jiří Marek starší, ředitel zoo.

V sobotu v 11:00 hodin se začne u chameleonů, kterých je v zájezdské zoo aktuálně neuvěřitelných 16 druhů, což je největší veřejně dostupná kolekce chameleonů ze všech zoo na světě.

Ve 13:00 je na programu krmení oblíbených surikat. Díky tomu se návštěvníci dozvědí například to, že surikaty patří mezi šelmy.

V 15:00 končí sobotní krmení u velbloudů dvouhrbých, kde jsou aktuálně starší samice Ája s mladým samcem Škubánkem a výběh s nimi sdílí poník Cipísek.

Nedělní program je obdobný se změnou ve 13:00, kdy se koná komentované krmení lemurů. Těch je v Zooparku Zájezd pět druhů a všechny se pravidelně rozmnožují, což je další chovatelský unikát. Patronkou loňské samičky lemura kata Lili se stala herečka Patricie Pagáčová.

Autor: (kh)