Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Manželé Kunovi oslavili v Kladně zlatou svatbu

Pondělí, 8. června 2020 07:10

V romantických představách mnohých dívek se objevuje princ na bílém koni, který si svou vyvolenou odveze k oltáři, a společně prožijí šťastný život. Manželům Kunovým se pohádka proměnila v realitu. V sobotu na kladenském magistrátu oslavili úctyhodných 50 let, co stojí společně bok po boku.

Manželé Kunovi oslavili v Kladně zlatou svatbu (Foto: KL)

Zlatou svatbu slaví páry, které spolu prožily polovinu století. U této příležitosti se manželé Kunovi postavili znovu před oltář a připomněli si složení manželského slibu. Novodobým oddávajícím se stal radní Petr Soudek. Na závěr přišlo manželské políbení a přání od příbuzných.

„Tehdy jsme se brali v zimě, ale zlatou svatbu jsme se rozhodli oslavit v létě,“ uvedli pro Kladenské listy Jarmila a Miroslav Kunovi. Manželský pár se spolu seznámil díky sestře pana Kuny. Ta tehdy kamarádila s Jarmilou, za svobodna Slavíkovou, a bydlely spolu na internátě za Příbramí. A tam také na osudové setkání došlo, přeskočila jiskra a slečna Slavíková, která se narodila v Čáslavi, se po čase přestěhovala za svým milým do Kladna, aby se z ní stala paní Kunová.

„Život jsme spolu měli krásný a moc dobrý. Ukazuje to i fakt toho, že jsme spolu takto dlouho. Děti máme tři a k tomu čtyři vnoučata,“ prozradila Kladenským listům paní Jarmila Kunová.

„Manželé Kunovi jsou důkazem toho, že láska je možná na celý život. Bylo mi ctí, že jsem měl možnost být dnes s nimi u oltáře a popřát jim do dalších let mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti,“ řekl radní Petr Soudek.


Autor: (mv)