Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Práce ve Slaném
 • Teplárna Kladno

V kladenském kině Sokol budou své práce vystavovat studenti architektury

Pondělí, 8. června 2020 07:30

Studenti architektury na ČVUT se v uplynulých měsících zabývali možností rozvoje území města Kladna. Na jejich originální návrhy se můžete přijít podívat do kina Sokol, kde budou vystaveny. Otevřená vernisáž se bude konat ve čtvrtek 18. června v 18 hodin.

V kladenském kině Sokol je výstava prací studentů architektury (Foto: KL)

Své práce budou v kině Sokol vystavovat dva studentské ateliéry Fakulty architektury ČVUT, a to atelier urbanismu Klokočka a atelier krajinářské architektury a designu Rehwaldt. „Studenti pracovali s rozvojovou plochou za hlavním kladenským nádražím směrem na Kožovu horu, na kterou město zároveň nechává zpracovat i formální územní studií,“ informoval radní pro rozvoj Lukáš Hanes. „Předpokládáme, že v rámci programu vernisáže se na toto téma rozvine diskuse. Přítomni budou nejen studenti a vedoucí ateliérů, ale také architekt Šimon Vojtík, profesionální zpracovatel územní studie plochy za nádražím z atelieru Archum,“ uvedla Anna Gamanová, předsedkyně výboru pro rozvoj Kladna.

Studenti se do řešení sousedství vlakového nádraží pustili s tvůrčí energií. Rozvinula se tak diskuse, zda má jít pouze o obytnou čtvrť, či má mít i vyšší nároky na využití potenciálu v podobě krátkodobého ubytování pro letiště, kanceláří, konferenčních center a podobně. „Území u nádraží se stává z rozvojového hlediska strategické, a to i s ohledem na blížící se spuštění projektu rychlostního drážního spojení Praha-Kladno. Ať se nám může zdát, že je rychlodráha ještě v nedohlednu, jednou tu bude a rozhodně stojí za to mít s tímto územím vyšší ambice. I když pozemky nejsou ve vlastnictví města, může město v případných investorech podněcovat ctižádostivější cíle,“ dodala Anna Gamanová.

Další vystavované studentské návrhy jsou zaměřeny na koncepci městské zeleně. Studenti se věnovali obecně systému zeleně ve městě a dílčími lokalitami Ronovka, švermovské Havlíčkovo náměstí a městské sady.

„Pro město je spolupráce se studenty jednou z cest, jak přitáhnout pozornost obyvatel k tématům rozvoje města. Studentské návrhy mohou přinést neotřelé nápady, či inspiraci ze zahraničí, které rozdmýchají užitečnou celospolečenskou debatu,“ vysvětluje přínosy spojení veřejné správy s akademickou sférou Anna Gamanová a dodala: „Například představované návrhy systému městské zeleně jsou cenné především v tom, že se na město dívají úhlu, který není svázán běžnými údržbovými potížemi, náklady a rozpočtovými omezeními, netrpí konvenčním pohledem či dlouhodobými pravidly, které město dodržuje a podobně. Zajímavý mi přijde třeba návrh koncepce celoměstské zeleně, který uvažuje o zelených páteřích, stromořadích, propojovacích prstencích, zkrátka jakýchsi pavučinách zeleně. To mi připadá smysluplné, a to i s ohledem na vývoj klimatických podmínek.“

„Na vernisáž je zvána široká veřejnost. Výstava architektonických studentských prací pak bude přístupná do konce června, a to v otevíracích hodinách objektu kina Sokol i při zdejších akcích,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí města Lucie Steinerová.

Autor: (red) 1. krimi

  Park Trilobit v Rabasovce posloužil výtržníkům jako boxerský ring

 2. sport

  Předextraligová tour nebude jen o hokeji: V Berouně i Příbrami bohatý program ve fanzoně!

 3. zprávy

  Martina Březinová z Velké Dobré uspěla na evropské zmrzlinářské soutěži

 4. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Oslí stezka

 5. krimi

  Perspektivní zaměstnání: Policista ve Středočeském kraji

 6. krimi

  Kladenští strážníci vypátrali pachatele, který se chtěl vloupat do tetovacího salónu

 7. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Buče, chcete ho?

 8. zprávy

  Šestnáctý ročník Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

 9. zprávy

  SAMK nechaly udělat ve Vrapicích nový povrch na víceúčelovém hřišti

 10. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Bosse, chcete ho?

 11. zprávy

  V Kladně můžete podstoupit PCR testy zcela zdarma

 12. krimi

  V Kladně u nemocnice napadla Romka bezbrannou ženu

 13. sport

  Jágr sehnal klubu dalšího partnera. Tím je společnost Metta

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: CHKO Křivoklátsko

 15. kultura

  V Kladně se po třech letech předvedou Tata Bojs

 16. pozvánka

  Zoopark Zájezd bude o víkendu patřit dětem a adoptivním rodičům

 17. krimi

  Skupina výtržníků ve Slaném brutálně napadla a okradla mladíka

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Vodní park Čabárna

 19. sport

  Hvězdná posila Kanonýrů. Do Kladna přichází šampion Tomáš Chroust

 20. krimi

  Žena z Kladna odvážela ukradené lešení v nákupním vozíku