ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Namol opilý řidič boural v Otvovicích

Neděle, 7. června 2020 10:00

Kladenští dopravní policisté vyjížděli v pondělí 1. června k dopravní nehodě do Otvovic. Tu způsobil řidič, který se před svou jízdou řádně posilnil alkoholem. Dechová zkouška ukázala více než čtyři promile alkoholu v dechu.

Namol opilý řidič boural v Otvovicích (Ilustrační foto: PČR)

Řidič peugeotu se pokoušel v Otvovicích vycouvat z parkoviště před restauračním zařízením. Vzhledem k tomu, kolik předtím požil alkoholu, se mu však neřídilo právě nejlíp. Při couvání narazil levou zadní částí svého auta do levého boku zaparkované Škody Scala. Nehodu na parkovišti vidělo hned několik svědků, i přes to opilý řidič nakonec odjel z místa do areálu bývalé firmy. Škodu policisté předběžně vyčíslili na více než 40 000 korun.

Policejní hlídka si na opilce zanedlouho posvítila. Zjistila, že řidičem je šestašedesátiletý muž z Kladenska. Dechová zkouška, které byl podroben, byla pozitivní a naměřená hodnota ukázala vysokou hladinu alkoholu, a to 4,20 promile. Senior však nebyl právě v dobré kondici, proto na místo musela být přivolána také posádka zdravotníků, kteří muže převezli do nemocnice na expektační pokoj. Policisté poté navíc zjistili, že řízení v opilosti nebyl mužův jediný prohřešek. Navíc má totiž opakovaně vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do dubna příštího roku.

„Policisté obvodního oddělení Kladno venkov nyní tento případ prošetřují a muž ve věku šestašedesát let je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za které mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši tři roky,“ sdělila k případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)