Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Divokou jízdu motorkáře na Slánsku ukončila namířená zbraň

Sobota, 6. června 2020 09:00

Kladenští policisté chtěli ve Slaném zastavit k silniční kontrole motocyklistu. Ten však nereagoval a místo zastavení přidal rychlost a ujížděl. Nakonec byli muži zákona nuceni na řidiče namířit zbraň, aby ho donutili zastavit.Hlídka kladenských policistů měla v úmyslu zastavit ke kontrole dvojici motocyklistů ve Slaném. Řidič motorky však znamení STOP i výstražnou a zvukovou signalizaci ignoroval. Naopak přidal plyn a snažil se policistům ujet směrem na Knovíz. Svou rychlostí a nebezpečným předjížděním ohrožoval ostatní účastníky provozu.

Policistům se nakonec podařilo motorkářského piráta dostihnout a donutili ho zastavit poblíž sjezdu dálnice D7 u Knovíze. Ale až poté, co na něj policisté namířili zbraň.

Záhy bylo jasné, co řidiče vedlo k jeho riskantní jízdě. Dvaatřicetiletý motocyklista má až do března 2021 vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. „Muže policisté omezili na svobodě a převezli na policejní oddělení k dalším procesním úkonům. Ještě téhož dne mu vrchní inspektorka, ve zkráceném přípravném trestním řízení, sdělila podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podle § 337/1a trestního zákoníku. Ve velmi krátké době se tak dozví trest, který mu bude uložen. Trestní zákoník vyměřuje za toto jednání až dvouletý trest odnětí svobody,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)