Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7

Pátek, 5. června 2020 14:15

O víkendu se bude bourat most u Brandýsku na Kladensku, který vede přes dálnici D7 – Praha – Louny. Jeho oprava už nebyla technicky ani ekonomicky vhodná, proto kraj přistoupil k demolici. Řidiči tak musí počítat s dopravními omezeními a během víkendové noci také s úplným uzavřením dálnice. Doprava bude vedena po objízdné trase.

Demolice mostu u Brandýsku uzavře ze soboty na neděli dálnici D7 (Ilustrační foto)

Starý most vedoucí přes dálnici D7 bude nahrazen novým s nosnou konstrukcí tvořenou spřaženou ocelobetonovou konstrukcí, přičemž dojde i k využití základů stávajícího mostu.

„Způsob rekonstrukce je volen tak, aby se minimalizovala omezení provozu na podcházející komunikaci. Předpokládá se provedení operací neslučitelných s provozem na D7 za úplné krátkodobé uzavírky v nočních hodinách o víkendu. Ostatní práce se budou provádět za provozu s tím, že pod mostem bude umístěna ochranná konstrukce bránící pádu předmětů na dálnici,“ přiblížil rozsah prací Marek Hanuš z Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Od pátku 5. června probíhají přípravné práce demolice mostu. V sobotu bude provoz na dálnici omezený a úplná uzavírka je plánovaná od sobotní 19. hodiny do 9. ranní hodiny v neděli. Vzhledem k nutnosti provést také dokončovací práce po demolici, bude provoz omezený i v neděli, a to zhruba do 15. hodiny.

„Objízdná trasa bude vedena ve směru od Prahy po silnici I/61, dále po dálnici D6 a silnici II/236. Ve směru od Chomutova bude objízdná trasa vedena po silnici II/236 a dálnici D6,“ uvedla mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová.

Dokončení stavby nového mostu je naplánováno na 18. listopadu a cena zakázky je 30,54 milionů korun.

Autor: (red)