Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení

Pátek, 5. června 2020 07:00

I přesto, že dochází k rozvolňování vládních nařízení, stále zůstávají v platnosti některá omezení. Jako například zakrytí dýchacích cest v obchodech či na úřadech a podobných místech. To však nerespektovala dvojice na matrice v Kladně. Jejich jednání bude řešit správní orgán.

Lidem už otrnulo, stále častěji porušují platná nařízení (Ilustrační foto: Jiří Skála)

„Strážníci Městské policie Kladno v posledních dnech řeší porušování nařízení vlády a vyhlášek města stále častěji. I přesto, že dochází k postupnému rozvolňování opatření, stále jsou v platnosti některá omezení,“ upozorňuje mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

Dvojice osob přišla na oddělení matriky kladenského magistrátu a chtěla zde zapsat jméno svého potomka. Do budovy však vstoupili bez zakrytých dýchacích cest, tak je na to úřednice upozornila. Jejich reakcí byly pouze posměšné narážky. Matrikářce tak nezbylo, než se obrátit na hlídku strážníků, kterou si přivolala na pomoc. „Když dvojice zjistila, že na místo přišli strážníci, oba si dýchací cesty zakryli,“ konstatovala Purkytová. Jelikož pár nesouhlasil s tím, že se dopustili přestupku, předali jeho jednání k řešení správnímu orgánu.

Kromě podobných přestupků se kladenští strážníci často setkávají i s jinými problémy. A to jsou stížnosti občanů na rušení nočního klidu, které způsobují návštěvníci barů a restaurací. Někteří provozovatelé totiž nerespektují vládní nařízení, které jim ukládá provozovnu zavřít po 23. hodině. „Pokud má restaurace nebo bar zahrádku, může být tato otevřena déle, ale nesmí to být v rozporu s vyhláškou obce. Město Kladno má provoz zahrádek omezen vyhláškou, proto musí být provoz zahrádek ukončen nejpozději ve 22:00 hodin a provoz baru nebo restaurace ve 23:00 hodin,“ vysvětluje Alena Purkytová. I tato porušení pak předávají strážníci ke správnímu řízení.

Autor: (kh)