Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

Čtvrtek, 4. června 2020 06:50

Ve středu se v kině Sokol odehrál restart politické reprezentace města s občany. Diskuze se vedla o Štechově ulici, zimním stadionu, Bukovce, propojení Sítenského údolí s Panskou loukou a ulicí Petra Bezruče. Hlavním tématem však byla investice do horní části hlavní třídy.  

Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice (Foto: KL)

Dva měsíce pandemie vymazaly finance na většinu plánovaných investic, které chtělo město v příštím roce realizovat. Proto je nyní nutné, aby zástupci Kladna plánovali chytře a peníze rozprostřeli na projekty do celého města. Setkávání s občany jim v tomto ohledu hodně pomůže. Dozví se, co lidi v jednotlivých čtvrtích trápí, a budou tak moci cíleně mířit na důležité věci.

„Na dnešním setkání s občany jsme prezentovali probíhající rekonstrukce a revitalizace. Jednalo se o Štechovu ulici, otevření Sítenského údolí u Panské louky a na druhé straně u zimního stadionu, který také čeká rekonstrukce. Dále jsme lidem předložili dva návrhy úprav prostoru před kinem Sokol a sokolovnou. Dalším tématem byla Bukovka, která je ve fázi rozpracovanosti,“ uvedl pro Kladenské listy primátor Dan Jiránek.

Zástupci města lidem v kině Sokol představili dvě varianty řešení horní části hlavní třídy. Jedna z nich je z architektonické soutěže z roku 2016 a počítá s tím, že dojde k zásadní změně dopravního režimu. Na horní část třídy TGM by byl znemožněn vjezd automobilům a zrušila by se parkovací místa. „Na základě podnětu jsme vytvořili druhou variantu s tím, že jsme v ní zachovali stávající dopravní režim, který tu je nyní. Jenom jsme tu silnici zúžili a zachovali jsme parkovací místa, a tím došlo k rozšíření prostoru před kinem Sokol s tím, že se tam dají vysadit například stromy nebo doplnit zeleň,“ řekl radní Lukáš Hanes.  

Tak blízko a přitom tak daleko. Nejeden Kladeňák stál v nejzápadnějším cípu Sítenského údolí a přemýšlel, jak se co nejrychleji dostat k zimnímu stadionu nebo Sletišti, od kterého ho vzdušnou čarou dělily pouhé desítky metrů. To se nyní mění v realitu. Vedení radnice totiž pracuje na tom, aby do ulice Petra Bezruče vznikla propojka. Stejně tak chce změnit v umetenou cestičku zarostlou džungli podél Dlouhé ulice. Napojení Sítenského údolí na Panskou louku totiž prodlouží procházkovou cestu přírodou uprostřed města. „V době vegetačního klidu se uskutečnilo kácení, takže cesty jsou připravené. V tuhle chvíli máme podanou žádost o stavební povolení. Do konce letošního roku bychom chtěli, aby byl projekt dokončen,“ uvedl Lukáš Hanes.

Zimák se bude opravovat na etapy. Prioritou je dosluhující střecha a opláštění. Není kam uhnout. Město má na rekonstrukci stadionu už jen rok. „Rekonstruovat se bude střecha a opláštění zimního stadionu. K tomu chceme ještě z nové střechy dodat retenci vody. Ta by se poté mohla využívat k zalévání. Soutěž na zhotovitele bude zahájena letos, ten by přes zimu měl vytvořit ocelovou konstrukci a na konci sezóny 2020-2021 by měl být zimák uzavřen, stará střecha se demontuje a bude nainstalována nová. My totiž chceme, aby došlo k minimalizaci toho času, kdy nebude místní hokejový tým hrát doma své zápasy,“ zhodnotil radní Hanes.

Autor: (mv) 1. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 2. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 3. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 4. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 5. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 6. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 7. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 8. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 9. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům

 10. foto

  Kanonýři se vrátili ke společným tréninkům. Zapojí se až 220 členů

 11. krimi

  Bitku ve Vodárenské ulici ukončili až přivolaní policisté

 12. foto

  Kladenská nemocnice zakoupila devět nových sanitek

 13. krimi

  Pozor! V Kladně jezdí falešní taxikáři

 14. krimi

  Další řidiči usedli za volant přes zákaz řízení, nyní jim hrozí dva roky vězení

 15. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – hra na housle

 16. info z radnice

  Kladenský magistrát utratí necelý milion za testy pro školáky

 17. krimi

  V Kladně boural řidič, který od nehody utekl. Policie vyhlásila pátrání

 18. zprávy

  Ve Stochově mají novou střechu na školce, opravenou silnici i chodníky

 19. krimi

  Večerní nákup znepříjemnila krádež mobilního telefonu

 20. sport

  SAMK oznámily změny v podmínkách užívání venkovních sportovišť