Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

Čtvrtek, 4. června 2020 07:10

Do hlasování v prvním ročníku projektu Můj kraj – Participativní rozpočet Středočeského kraje se během prvních dvou týdnů zapojilo bezmála 5 000 lidí. Projekty zatím dohromady získaly zhruba 13 000 hlasů. Na hlasování je čas už jen do 15. června.

Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

V participativním rozpočtu Středočeského kraje se o přízeň veřejnosti uchází 126 projektů. Prohlédnout si je můžete v galerii na webu kraje. Lidé rozhodují celkem o 50 milionech korun z krajského rozpočtu. Hlasování Středočechů určí, které projekty budou realizovány, a které ne. Mezi projekty jsou například obnovy stromových alejí, nová dětská hřiště, vybudování osvětlení cest a sportovišť nebo například vytvoření odpočinkových a relaxačních zón.

„Máme za sebou první dva týdny hlasování a já jsem moc ráda, že se lidé zapojují a věnují chvíli svého času na to, aby se něco v jejich okolí změnilo k lepšímu. Právě proto jsme přišli s myšlenkou uvolnit z krajského rozpočtu peníze, o nichž si lidé rozhodnou sami,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Projekty s největší podporou jsou nyní daleko za hranicí 500 hlasů, kolem padesátky projektů má přes sto hlasů a v tuto chvíli není projekt, který by měl na svém kontě více negativních než pozitivních hlasů.

Hlasovat je možné elektronicky na webu a to ZDE: Na této stránce vyplní hlasující datum narození a číslo svého občanského průkazu. Hlasovat je možné také korespondenčně vyplněním Hlasovacího listu a jeho zasláním na adresu Krajského úřadu Středočeského kraje.

Na základě konečného „žebříčku“ budou v každém ORP a v každé velikostní kategorii přiděleny požadované finance v pořadí od projektu, který získal nejvíce hlasů, až do vyčerpání přidělených peněz.

Autor: Helena Frintová