Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic

Středa, 3. června 2020 07:10

Letos by se měl konat osmý ročník tradičního Běhu míru Kladno – Lidice. Bohužel kvůli pandemii koronaviru museli jeho organizátoři zvolit náhradní variantu. Místo běhu se bude konat pochod za mír s cílem uctění památek obětí lidické tragédie.

Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic (Ilustrační foto: KL)

„Osmý ročník Běhu míru Kladno-Lidice 2020 není oficiálně vyhlášen. Coronavirová pandemie nám zabránila v zajištění profesionální úrovně a kvality akce. Přejeme si však zachovat sled ročníků, a tak se Krajská rada seniorů Středočeského kraje rozhodla pro náhradní variantu,“ uvedl pro Kladenské listy Miloslav Vajs, hlavní organizátor akce.

Nejen senioři, ale i další příchozí zájemci a sportovní nadšenci se mohou v sobotu 6. června zúčastnit pochodu za mír na bezmála tříkilometrové trase Hřebeč – Lidice. Na trasu se vydáte v malých skupinkách. Cílem pochodu bude uctění památky obětí lidické tragédie, všichni účastníci mohou položit květiny k sousoší lidických dětí a vzdát čest jejich památce minutou ticha.

Na pochod se vydáte v 11 hodin od Mateřské školy v Hřebči v Lidické ulici.

„Krajská rada seniorů Středočeského kraje se omlouvá všem, kteří měli v úmyslu se zúčastnit letošního osmého ročníku Běhu míru Kladno-Lidice 2020. Nezbývá než doufat, že se všichni setkáme napřesrok při devátém ročníku,“ vzkazuje Miloslav Vajs.

Autor: (kh)