Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Řidič v Kladně nadýchal víc než tři promile

Středa, 3. června 2020 07:00

V uplynulých dnech na Kladensku přistihli policisté pět řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog a dva řidiče v zákazu řízení. Dvaačtyřicetiletý řidič přitom nadýchal přes tři promile alkoholu v dechu. Pěti uvedeným řidičům tak hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky rok za mřížemi, dvěma řidičům za maření výkonu úředního rozhodnutí hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

Řidič v Kladně nadýchal víc než tři promile (Ilustrační foto: KL)

Jeden z řidičů byl policejní hlídkou ke kontrole zastaven ve čtvrtek 28. května na silnici směrem k obci Tuchlovice – Srby. Třicetiletý řidič fiatu se podrobil testu na drogy, který byl s pozitivním výsledkem.

O den později kontrolovala hlídka osobní vozidlo značky Peugeot, jedoucí Kačickou ulicí směrem do Kladna. Devětatřicetiletá řidička z rakovnického okresu měla taktéž pozitivní výsledek testu na přítomnost omamných a psychotropních látek.

V pátek policisté stavěli také felicii, kterou řídil dvaačtyřicetiletý muž z Prahy. Ten byl vyzván k provedení dechové zkoušky. Na displeji se potom rozsvítila značně vysoká hodnota, a to 3,08 promile alkoholu v dechu.

Také víkend byl pro policejní hlídky pestrý. Z chatové oblasti Štoka vyjížděl v sobotu 30. května se svým vozem jednačtyřicetiletý muž, který během policejní kontroly nadýchal 1,27 promile alkoholu.

V neděli 31. května se policisté na Kladensku setkali jak s opilým řidičem, tak také s řidiči, kteří mají udělený zákaz řízení. Dechová zkouška u dvaatřicetiletého řidiče audi, který jel Pražskou ulicí ve Slaném, vyšla pozitivně s výsledkem 1,23 promile alkoholu v dechu. Další dva řidiči byli hlídkou policistů kontrolování ve Vítězné ulici v Kladně a v obci Velká Dobrá. Oba mají kromě „smůly na policejní kontrolu“ společné také to, že oběma byl udělen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do roku 2021 v jednom případě a do listopadu letošního roku v případě druhém.

„Policisté případy těchto sedmi řidičů prošetřují a pět řidičů je nyní podezřelých z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který pachatelům hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jeden rok. Dva řidiči jsou podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši dva roky,“ řekla Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)