Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu

Středa, 3. června 2020 07:40

O víkendu řešili kladenští strážníci několik oznámení o rušení nočního klidu a kromě toho také restaurace, které porušovaly vládní nařízení. Měly otevřeno i po 23. hodině, což současné nařízení nedovoluje.

Víkend v Kladně byl ve znamení alkoholu a rušení nočního klidu (Ilustrační foto: MP Kladno)

„V sobotu krátce po půlnoci přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení hned od několika obyvatel třídy T. G. Masaryka, že jeden z barů má stále otevřeno a návštěvníci ruší svým hlasitým chováním noční klid,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová. Operátor městského kamerového systému potvrdil, že do baru skutečně proudí skupinky lidí.

Provozovatelka restaurace se na místě hlídce snažila namluvit, že lidé uvnitř jsou zaměstnanci, kteří tam jen uklízí. Strážníci ji však hned zpražili informací, že důkazy jsou zaznamenány na kamerách a její přestupek bude řešit správní orgán. Na to se bar úplně vyprázdnil. Skupinky vytrvalců však před vchodem trpělivě vyčkávaly, až strážníci odejdou, aby mohly zpět do baru. Ti se však nenechali ošálit a na místě setrvali, dokud i ti nejotrlejší neodešli. „Na kamerovém záznamu pak bylo vidět, že to samé učinila také provozovatelka restaurace. Strážníci z místa odjeli až poté, co majitelka podnik uzamkla a odešla,“ dodala mluvčí  Purkytová.

Tím to však neskončilo. O hodinu později museli strážníci na pěší zónu znovu. „Tentokrát oznámila žena, že je před jedním z podniků zraněný muž. Strážníci na místě zjistili mladíka, který měl škrábance na rukou a rozbitý nos. Zraněný uvedl, že ho napadl jiný mladík, to potvrdili i přítomní svědci. Strážníci útočníka, který byl také na místě, předali do rukou přivolané policie. Zraněný mladík lékařské ošetření odmítl,“ uvedla Purkytová k druhému případu.

Autor: (kh)