Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští policisté vypátrali pohřešovanou tříletou dívku

Úterý, 2. června 2020 07:10

Tříleté děvčátko zmizelo při procházce svojí babičce z dohledu. Ta na nic nečekala a přivolala na pomoc policii. Do pátrací akce se zapojilo až sto osob včetně posádky policejního vrtulníku. Po krátké době byla holčička nalezena a ve zdraví předána mamince.

Kladenští policisté vypátrali pohřešovanou tříletou dívku (Ilustrační foto: KL)

Na tísňovou linku se obrátila osmašedesátiletá žena v pátek 29. května v 16:37 hodin. Nahlásila, že se jí její tříletá dívka ztratila z dohledu a nemůže ji najít.

„Na základě tohoto oznámení okamžitě vyjely policejní hlídky provádět pátrací akci za území katastru obce Běleč v okrese Kladno. Do pátrací akce se zapojila i posádka policejního vrtulníku LZS, HZS a dobrovolníci,“ sdělila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Dívenka se ztratila krátce po 16. hodině při procházce na lesní cestě za obcí Běleč ve směru na Šarvaš.

Díky včasnému ohlášení a velmi rychle uskutečněné pátrací akci, do které se zapojilo na sto lidí včetně dobrovolníků, se holčička brzy našla. Krátce před 18. hodinou ji vypátral policejní vrtulník v poli se vzrostlou řepkou nedaleko místa, kde se předtím ztratila. Policisté malou slečnu předali v pořádku a bez újmy na zdraví zpět její mamince.

„Do této pátrací akce, která byla velmi úspěšná, se zapojilo až sto osob včetně několika desítek policistů, hasičů a dobrovolníků. Na základě výzvy v místním rozhlase se sešli dobrovolníci se ve velkém počtu. Při pátrací akci se projevila velká solidarita občanů ve spolupráci se záchrannými složkami,“ pochválila zásah mluvčí Šteinerová.

Autor: (kh)