Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Ve Smečně zahájil vojenský skanzen novou sezónu

Úterý, 2. června 2020 07:20

Vyznavači vojenské historie mají ve Smečně opět zelenou. O víkendu tam místní členové spolku, společně se starostkou Pavlou Štrobachovou, zahájili novou sezónu. Oproti loňsku přibyly do skanzenu nové exponáty.

Ve Smečně zahájil vojenský skanzen novou sezónu (Foto: Jiří Skála)

Nadšenci historické techniky si ve Smečně přijdou od minulé soboty na své. V areálu u zámku tam byla zahájena nová sezóna vojenského skanzenu. Pro letošní rok jsou nainstalované i nové exponáty. Kromě rozsáhlé expozice spojařské techniky vytvořené ve vyřazeném autobusu přidal spolek nově i repliku hraničního pásma, které bývalo ostrahou západních hranic v době studené války.

Přibyly ostnaté dráty a v dohledné době bude opravena i původní strážní budka z hranic. Členové spolku pokračují dále v dovybavení místního řopíku, který byl vybudován v roce 1937 jako součást pražské obranné linie.

„Jsme dobrovolníci a skanzen provozujeme ve svém volném čase, proto doporučujeme před návštěvou Vojenského skanzenu ověřit si telefonicky u správce, zda v plánovaný termín návštěvy je skutečně otevřeno,“ říkají místní nadšenci.

Spolek Vojenský skanzen Smečno vznikl v roce 1991 z podnětu zakladatele, bunkrologa Jana Krinkeho, který spolu se svou rodinou a přáteli jako první v republice z interiéru bunkru odstranil náplň kamení a betonu. Tento objekt kompletně zrekonstruoval a uvedl do původního stavu. Tedy v jakém se nacházel v době zářijové mobilizace v roce 1938.


Autor: (red)