Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Nové zázemí kladenských Miners bude hlídat mobilní kamera

Pondělí, 1. června 2020 07:20

Miners budou mít už brzy k dispozici modulární stavbu, v níž by měly být troje šatny, sociální zařízení a menší klubovna. Místo se nachází ve Štechově ulici, kde často dochází k ničení majetku a poškozování hřiště. Na nepořádek si tam stěžují i místní majitelé zahrádek. Problém by mohla vyřešit nainstalovaná mobilní kamera městského dohlížecího systému.

Nové zázemí kladenských Miners bude hlídat mobilní kamera (Foto: MP Kladno)

Mobilní kamera napojená na kladenskou městskou policii se poprvé testovala v září 2019 v blízkosti zimního stadionu. Poté několikrát, dle potřeb, změnila své místo. Naposledy sloužila v ulici Na Valmetce. Nyní se stěhuje do „Štechovky“. Tam bude mobilní bod svojí optikou hlídat zázemí a hřiště kladenských Miners. 

„Z důvodu zahájené rekonstrukce zázemí baseballového týmu Miners v ulici Štechova, kde docházelo k ničení majetku a poškozování hřiště, byla do této ulice přemístěna mobilní kamera z ulice Na Valmetce. Kamera bude dohlížet na hřiště, ale také na příjezdovou cestu k zahrádkářské kolonii. Majitelé zahrádek si často stěžovali na nepořádek, který zde po sobě zanechávají osoby bez domova a nezodpovědní občané, kteří svůj odpad vyhazují, kde se dá,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Autor: (mv)