Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

A-tým má další tři podepsané hráče. Smlouvu dostali mladící Jelínek, Filip a Ondřej Bláha

Neděle, 31. května 2020 09:00

Rytíři uzavřeli smlouvu se Šimonem Jelínkem, Matyášem Filipem a Ondřejem Bláhou. V tuto chvíli tak má kladenské „áčko“ kompletní čtyři útoky. V hledáčku je však ještě jeden forvard, dva zámořští obránci a řeší se také gólmanský post, který v tuto chvíli zastává jen Adam Brízgala.

A-tým má další tři podepsané hráče. Smlouvu dostali mladící Jelínek, Filip a Ondřej Bláha (Foto: Rytíři Kladno)

Všichni tři nově podepsaní útočníci jsou ročník narození 2000. V devatenácti letech tak patří ke kladenským nadějím. Nejvíce zkušeností má z trojice mladíků Šimon Jelínek. Ten odehrál dva prakticky kompletní ročníky mezi seniory. V uplynulé sezoně naskočil i do sedmi extraligových zápasů.

Také Ondřej Bláha dostal šanci ve čtyřech utkáních české nejvyšší soutěže, ale většinu loňské sezony strávil v prvoligovém Ústí nad Labem. V kabině prvního týmu Rytířů Kladno se znovu potká se svým starším bratrem Štěpánem Bláhou, jenž byl mezi prvními podepsanými hráči na nadcházející ročník.

Matyáš Filip odehrál v extralize pouze jedno utkání, ale v ústeckém Slovanu patřil k nejproduktivnějším hráčům. Za 50 zápasů si zapsal do statistik solidních 27 bodů. Navíc, stejně tak jako Ondřej Bláha, bude hrát už třetím rokem mezi muži.

Kladno má v hledáčku ještě další hráče

I když jsou čtyři útoky kompletní, vedení se poohlíží ještě po dalších hráčích. „V tuto chvíli hledáme jednoho centra. Do obrany bychom pak chtěli dva Kanaďany, respektive nějaké zámořské hráče. Už z minulosti s nimi máme dobrou zkušenost,“ uvedl sportovní manažer klubu David Čermák. A narážel na nejproduktivnějšího obránce extraligové sezony Bradyho Austina, ale také na Brendona Nashe, který v sezoně 2015/16 vytvořil nový rekord v produktivitě obránců 1. ligy.

Kladno bude znovu těžit hlavně ze svého domácího kluziště, které je úzké. „I proto řešíme ty dva zámořské beky, kterým to úzké kluziště bude vyhovovat,“ dodal Čermák. „A jednáme ještě o brankáři,“ doplnil ke stále neobsazenému postu, na kterém zatím figuruje jen Adam Brízgala.

Hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr zatím nepotvrdil, zda do nové sezony jako hráč nastoupí. Proto v tuto chvíli není uveden na seznamu podepsaných hráčů.

Aktuální podoba kádru Rytířů Kladno pro sezonu 2020/21:

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Ondřej Bláha, Štěpán Bláha, Matyáš Filip, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Adam Kubík, Antonín Melka, Nicolas Hlava, Tomáš Pitule, Marek Račuk.

Autor: Lukáš Jůdl